Порошенко звільнив Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО

Президент Петро Порошенко звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України, а також посади голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

Олег Гладковський Фото: UNIAN

Про це глава держави повідомив під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку в ході робочої поїздки до Миколаївської області, передає Центр журналістських розслідувань.

«Хочу чесно і прямо сказати про одну річ. Як ви знаєте, минулого тижня було журналістське розслідування, що базувалося на витоку (інформації – ред.) з правоохоронних органів, щодо можливих зловживань в сфері оборонних закупівель. І воно викликало великий суспільний резонанс. Суспільство хоче і має право знати правду. Всі хочуть знати правду. І я як президент теж хочу знати правду. Тому зараз будуть створені для цього всі необхідні умови», – сказав Порошенко.

«Сьогодні зранку перед відльотом до Миколаєва я підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО. Так само його знято й з посади голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю», – додав він.

Президент зазначив, що його завдання – створити умови для чесного та неупередженого об’єктивного розслідування і «щоби кожен міг переконатися, що в подібних ситуаціях, якщо є доведена вина, не рятують ні посада, ні зв’язки, ні прізвища, ані давнє знайомство з президентом».

Порошенко також повідомив, що має намір обговорити питання проведення максимально об’єктивного та всебічного розслідування з керівництвом Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Нагадаємо:

  • Команда журналістських розслідувань Bihus.Info опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в «Укроборонопромі», до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза з 2016 року продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні. Зокрема, як «прокладку» вони використовували підприємство Порошенка «Кузня на Рибальському», через яку провели 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.
  • Гладковський попросив призупинити свої повноваження першого заступника секретаря РНБО на період розслідування матеріалу про закупівлі в армії.
  • Президент Петро Порошенко зажадав від правоохоронців проведення термінової перевірки інформації команди журналістських розслідувань Bihus.Info, а також підтримав тимчасове відсторонення Олега Гладковського від посади першого заступника секретаря РНБО.
  • НАБУ почало досудове розслідування після перевірки інформації, про яку йде мова у програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом» про зловживання при проведенні закупівель для української армії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine