«Батьківщина» виправить вади закону про ВЕЗ «Крим» – представник Тимошенко

Хиби закону про про вільну економічну зону  «Крим» необхідно виправляти, а справжні економічні відносини з нині окупованими територіями почнуться після їхньої деокупації.

Колишній член Ради НБУ, уповноважений представник кандидата в президенти Юлії Тимошенко Фото: investigator.org.ua

Таку думку висловив кореспондентові Центру журналістських розслідувань  колишній член Ради Національного банку України,  уповноважений представник кандидата в президенти Юлії Тимошенко Віталій Ломакович.

«Напевне, зараз діють якісь закони, які забороняють співпрацю в економічному аспекті з окупованими територіями. Однозначно, упор буде зроблений тоді, коли ці території будуть деокуповані. Тоді почнеться справжня співпраця і інвестиції в цей регіон», – сказав Ломакович.

Також він припустив, що закон про ВЕЗ «Крим» є «мертвим». Почувши, що цей закон дискримінує громадян України, які постійно проживають у Криму, та водночас створює економічні підстави для співпраці з окупантом, Ломакович визнав, що ці вади закону треба виправляти.

«Хиби цього закону необхідно виправляти. Фракція «Батьківщини» подасть відповідні зміни до цього закону для того, щоб ці вади і хиби виправити», – сказав представник Юлії Тимошенко.

Нагадаємо:

  • Упродовж трьох років кримські громадські діячі та Меджліс кримськотатарського народу закликають скасувати закон про фейкову ВЕЗ «Крим«, оскільки він дискримінує громадян України із Криму (мають статус нерезидентів) і водночас дозволяє українському бізнесу працювати на окупованій території, хоча це порушує санкційний режим, введений західними партнерами і самою Україною на півострові.
  • 18 січня 2018 року протокольне рішення ВРУ про створення робочої групи по внесенню змін до закону України «Про створення вільної економічної зони Крим і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» було ухвалене за пропозицією народного депутата Рефата Чубарова.
  • 9 лютого 2019 року в Комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики відбулося перше засідання робочої групи по ВЕЗ «Крим». Наступне було призначене на 16 лютого, але його перенесли на пленарний тиждень на прохання народних депутатів, які хотіли взяти участь в роботі групи. Однак засідання так і не відбулось. 
  • Як з’ясував Центр журналістських розслідувань, голова парламентського Комітету з митної та податкової політики Ніна Южаніна заблокувала діяльність робочої групи з напрацювання проекту скасування закону про створення ВЕЗ «Крим» або внесення до нього змін, одноосібно повідомивши голову Верховної Ради про те, що проект закону має бути розроблений урядом.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine