Порошенко обіцяє «відразу після виборів» звільнення Криму і блакитні шоломи ООН на Донбасі

Президент Петро Порошенко пообіцяв, що відразу після президентських виборів Крим буде повернутий Україні, на Донбасі будуть розміщені блакитні шоломи - місія миротворців під егідою ООН. У травні 2014 року після перемоги на виборах Порошенко також давав гучну обіцянку завершити Антитерористичну операцію на Сході країни «за години», хоча війна на Донбасі досі триває.

Президент України Петро Порошенко Фото: president.gov.ua

Про свої першочергові кроки у разі перемоги на виборах Порошенко заявив в інтерв’ю телеканалу «Україна», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Ні на які торги, ні на які підкилимні домовленості Україна ніколи не піде. І Крим буде повернуто Україні. Ми зробимо все можливе, щоб це було зроблено якнайшвидше, одразу ж після президентських виборів. Бо ви чули неодноразові заяви Путіна, що до президентських виборів цього робитися не буде, бо він дуже сподівається, що буде обраний будь-хто, крім Порошенка, для того, щоб нова українська влада приповзла на колінах і подарувала йому Крим. Моя позиція – не дочекаються. Ми звільнило Крим», – сказав президент.

Він додав, що для цього Україна нарощує військову потужність, зміцнює міжнародну солідарність, забезпечує економічне зростання.

«Те саме буде з Донбасом. Я не виключаю, що одразу після виборів у нас буде прогрес по блакитним шоломам (миротворча місія під егідою ООН на окупованій частині території Донбасу – ред.). Наголошую, що юрисдикція спеціальної моніторингової місії ОБСЄ – це не тільки Донбас, але і Крим. І ми маємо абсолютно чіткий план, буквально потижнево, що ми маємо робити для цього», – повідомив Петро Порошенко.

Він також подякував Меджлісу кримськотатарського народу за підтримку. «Окремо хотів би до них звернутися – вірте, ми будемо боротися за те, щоб звільнити Крим. Ми ніколи жодного дня не забуваємо про вас. І ми пишаємося вашою боротьбою. Разом ми точно переможемо», – сказав президент.

Нагадаємо:

  • 26 травня 2014 року, на другий день після позачергових виборів президента Петро Порошенко заявив, що АТО на Донбасі має бути «більш ефективною і проведена в більш короткі терміни», а частини і підрозділи силовиків повинні мати краще озброєння, амуніцію. «Антитерористична операція не може і не буде тривати два-три місяці. Вона повинна і буде тривати години», – сказав він.
  • 23 серпня 2018 року Порошенко був змушений вибачитись за обіцянку закінчити АТО на Донбасі в лічені години, дану в травні 2014 року. «Тепер вже не так важливо, в якому контексті були сказані ті слова,не важлива і образність заяви. Люди сприйняли її як можливість завершити війну дуже і дуже швидко. Шкодую, що породив завищені очікування. Щиро перепрошую, що подав надію, яка не здійснилася», – зазначив він. За словами Порошенка, для нього це «серйозний урок обережного та відповідального ставлення до своїх слів і обіцянок».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів