Суд в Києві продовжив арешт колишньму військовому медику з Криму Синичаку

Оболонський райсуд Києва продовжив арешт до 16 травня колишньому заступнику начальника Центру медичної реабілітації, санаторного лікування та спеціальної підготовки особового складу Повітряних та Військово-Морських Сил ЗСУ «Судак» у Криму Тарасу Синичаку, обвинуваченому у державній зраді та дезертирстві. Після окупації півострова Синичак не виконав наказ і не вийшов на територію материкової України, натомість отримав російський паспорт та перейшов на службу до армії РФ.

Тарас Синичак Фото: UNIAN

Про це Бюро судової інформації повідомив адвокат Синичака Ярослав Зейкан, передає Центр журналістських розслідувань.

Він зазначив, що в ході судового засідання військова прокуратура клопотала про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на два місяці у зв’язку з тим, що Синичак може сховатися від слідства в окупованому Криму.

У свою чергу, захист просив суд відхилити клопотання.

«Синичак знаходиться в СІЗО вже три роки. Куди він втече? Це маячня повна. Прокурор у клопотанні навіть принцип презумпції невинуватості порушив», – сказав Зейкан.

В результаті суд задовольнив клопотання прокуратури та продовжив арешт Синичака, який закінчувався 22 березня, ще на два місяці – до 16 травня 2019 року.

Нагадаємо:

  • В січні 2016 року колишній заступник начальника центру з медичної частини – начальник медичної частини Центру медичної реабілітації, санаторного лікування та спеціальної підготовки особового складу Повітряних та Військово-Морських Сил ЗСУ «Судак», підполковник Тарас Синичак був затриманий українськими правоохоронцями в Херсонській області у контрольному пункті в’їзду-виїзду «Каланчак» на адмінкордоні з Кримом. За інформацією військової прокуратури, Синичак після окупації півострова всупереч наказам Міноборони і Генштабу не з’явився для проходження служби у військову частину на материковій Україна, отримав російський паспорт і перейшов на службу до армії РФ. 
  • 16 січня 2017 року Дарницький райсуд Києва засудив Синичака до 8 років позбавлення волі, визнавши його винним у скоєнні злочинів передбачених ч.1 ст.111 (державна зрада) і ч.1 ст.408 (дезертирство) Кримінального кодексу України.
  • 25 червня 2018 року Апеляційний суд Києва скасував вирок Тарасу Сінічаку і повернув його справу на повторний розгляд судом першої інстанції.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів