У Сімферополі «суд» заарештував на дві доби екс-президента Криму Мєшкова

В окупованому Сімферополі «Центральний районний суд» піддав адміністративному арешту на дві доби екс-президента Криму Юрія Мєшкова, який мав намір 19 березня провести в місті неузгоджений мітинг з критикою кримської «влади».

Екс-президент Криму Юрій Мєшков (в центрі) біля «Центрального райсуду» Сімферополя, 19.03.2019 Фото: Facebook Илья Большедворов

Про це повідомляє видання «Нова газета», передає Центр журналістських розслідувань.

Мєшкова затримали 18 березня поліцейські на площі Леніна в Сімферополі, де проходив святковий концерт, присвячений 5-річчю незаконної анексії Криму Росією, на якому пізніше виступив російський президент Володимир Путін, який спеціальної прибув до цієї дати на півострів.

Мєшкова і російських активістів Іллю Большєдворова, Олега Кочєрова і козачого отамана Сергія Акімова зупинили на площі співробітники поліції і почали вимагати пред’явити документи. Після відмови це зробити і проїхати в РВВС для з’ясування особи, поліцейські заявили, що їм надійшло повідомлення, нібито Мєшков знаходиться в публічному місці в стані алкогольного і наркотичного сп’яніння.

Затримання екс-президента Криму Юрія Мєшкова у Сімферополі, 18.03.2019 Фото: Facebook Олег Кочеров

Надалі судмедекспертиза, якій був підданий Мєшков, це спростувала. Всіх активістів затримали і доставили до районного відділу поліції, де тільки на Мєшкова було складено протокол про непокору поліції. 19 березня «Центральний райсуд» Сімферополя визнав його винним і призначив покарання у вигляді двох діб адміністративного арешту.

Мєшков в свою чергу, вважає, що піддався переслідуванню через спроби провести 19 березня мітинг з критикою «влади» Криму, який не був узгоджений «адміністрацією» міста і не відбувся.

Нагадаємо:

  • 27 лютого 2019 року Юрій Мєшков назвав так званого «главу Криму» Сергія Аксенова та спікера «Госсовєта Криму» Володимира Константинова зрадниками, які в 2014 році намагалися утримати півострів у складі України і заявив про намір балотуватися в «депутати Госсовєта».
  • 30 січня 1994 року Юрій Мєшков був обраний президентом Криму. Практично весь час правління в автономії у нього виникали конфлікти з Верховною Радою Криму. У березні 1995 року цей конфлікт особливо сильно загострився. Мєшков зробив спробу розгону кримського парламенту, для чого його будівлю було блоковано, що мало не призвело до збройних сутичок. У ситуацію був змушений втрутитися Київ. 17 березня 1995 року Верховна Рада України скасувала кримську конституцію і ще близько 40 законів автономії, в тому числі про інститут президентства. Мєшков виїхав до Росії, прийняв громадянство РФ і викладає в одному з московських вузів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів