Україні передали з окупованої Луганщини 60 засуджених – Денісова

Новини
Фото: Facebook Людмила Денісова

На підконтрольну територію України в середу, 20 березня, передали 60 засуджених з в’язниць, розташованих в тимчасово окупованих районах Луганської області. Процедура передачі відбувалась за участю спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні у містечку Щастя нам передали 60 засуджених, які перебували в пенітенціарних установах в окремих районах тимчасово окупованої території Луганської області, для продовження відбування покарання на підконтрольній Уряду України території. У лютому ми вже забирали 33 засуджених, а в грудні минулого року 42», – зазначила омбудсмен.

Фото: Facebook Людмила Денісова

Вона вказала, що за останні три місяці вдалося перемістити з непідконтрольної уряду України території Луганської області 135 ув’язнених, 22 з яких вже звільнено у зв’язку із закінченням строку відбування покарання.

«4 особи, у тому числі жінка, серед 60-ти переміщених сьогодні осіб – перебували більш ніж 9 років в пенітенціарних закладах на тимчасово окупованій території Луганської області без рішення суду. Тобто, їх вину не було доведено у законному порядку. Це є грубим порушенням їх прав на справедливий суд. Ми продовжуватимемо роботу з переміщення громадян України, які виявили бажання відбувати покарання на вільній території і тих, чиї строки ув’язнення сплили», – додала Денісова.

Фото: Facebook Людмила Денісова

За її словами, наступний візит до Луганської області заплановано на кінець квітня. Тоді на підконтрольну територію України мають забрати 60 ув‘язнених.

Фото: Facebook Людмила Денісова

Денісова додала, що обговорила питання щодо можливості передачі українському омбудсмену засуджених, адреса реєстрації яких на території непідконтрольній українському уряду або на території тимчасово окупованого Криму.

Нагадаємо:

  • 7 лютого 2019 року на підконтрольну територію України передали 33 засуджених з в’язниць, розташованих в тимчасово окупованих районах Луганської області.