В Ялті ФСБ провела обшуки у «Свідків Єгови»

В окупованому Криму в Ялті в середу, 20 березня, співробітники ФСБ провели обшуки у членів організації «Свідки Єгови», діяльність якої заборонена на території Росії. Проти одного з представників організації порушено кримінальну справу.

Фото: YouTube Вести Крым

Про це повідомляє видання «Свідки Єгови в Росії», передає Центр журналістських розслідувань.

«20 березня 2019 року в кримських містах Ялта та Алупка щонайменше 6 помешкань місцевих послідовників релігії Свідків Єгови були атаковані співробітниками ФСБ. Проти віруючих порушено кримінальну справу за статтею «організація діяльності екстремістської організації». Кілька людей затримано для допиту. 34-річний Артем Герасимов вивезений до Сімферополя», – йдеться в повідомленні.

В ході обшуків у віруючих вилучали комп’ютери та інші електронні пристрої, а також Біблії.

Про «припиненні протиправної діяльності» членів ялтинського осередку «Свідків Єгови» повідомила і прес-служба «Управління ФСБ по Республіці Крим і Севастополю».

«Встановлено, що 34-річний житель Ялти організував діяльність місцевої організації «Свідки Єгови», проводив збори, релігійні виступи, пропаганду ідей зазначеної релігійної секти, а також залучав до її лав нових адептів», – йдеться в повідомленні.

Слідчий відділ «кримського управління ФСБ» порушив стосвно затриманого ялтинця кримінальну справу за ч.1 ст.282.2 КК РФ (організація діяльності екстремістської організації).

Як вказується, за місцем проживання «передбачуваного організатора і членів забороненої релігійної організації проведені обшуки, в ході яких виявлено та вилучено заборонена література, телефони, комп’ютерна техніка та грошові кошти, в тому числі, в іноземній валюті».

У свою чергу Кримська правозахисна група нагадала, що релігійна організація «Свідки Єгови» не заборонена в Україні, а переслідування її членів на території півострова грубо порушує свободу віросповідань громадян України в окупованому Криму та міжнародне гуманітарне право.

20 квітня 2017 року Верховний суд РФ визнав організацію «Управлінський центр Свідків Єгови» екстремістською і заборонив її діяльність на території Росії. Також суд конфіскував майно релігійної організації.

Нагадаємо:

  • Як повідомлялося, в ніч на 16 листопада в Джанкої співробітники ФСБ провели, щонайменше, п’ять обшуків в будинках місцевих жителів, яких підозрюють в участі в групі «Сиваш» релігійної організації «Свідки Єгови». Група була зареєстрована в 2015 році і ліквідована в 2017 році після заборони «Свідків Єгови» в Росії. Колишньому голові джанкойської регіональної організації «Свідків Єгови» Сергію Філатову оголосили про порушення кримінальної справи за обвинуваченням у нібито створенні екстремістської організації.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів