США засудили вирок Павлу Грибу і вимагають від РФ повернути його в Україну

США засудили 6-річний вирок, винесений російським судом українському політв'язню Павлу Грибу, та вимагають від Росії негайно повернути його до України, скасувавши обвинувачення.

Павло Гриб в Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону Фото: hromadske.ua

Про це заявив один з речників Державного департаменту США Роберт Палладіно, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Ми засуджуємо рішення Росії щодо 6-річного ув’язнення українця Павла Гриба. Його переслідували через оппозицію російській агресії проти України», – зазначив Палладіно.

«Ми занепокоєні станом його здоров’я. Росія повинна негайно повернути його в Україну та зняти обвинувачення», – додав він.

Нагадаємо:

  • 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав в Гомель для зустрічі з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився в соціальних мережах. Посольство України в Мінську направило ноту МЗС Білорусі, щоб з’ясувати місцезнаходження Гриба. Згодом стало відомо, що його немає серед затриманих або заарештованих в білоруському СІЗО.
  • 29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників ФСБ, які потім викрали його і доставили в Росію. ФСБ обвинуватила Гриба в тероризмі. 
  • Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.
  • 3 липня 2018 року кримінальну справу українця було передано на розгляд до Північно-Кавказького окружного військового суду. Його обвинувачують в нібито «підготовці теракту» на випускному в Сочі за ч.1 ст. 205.1 КК РФ (сприяння в терористичній діяльності).
  • 30 січня 2019 року український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що Павло Гриб вимагає негайної операції на серці, його стан здоров’я – критичний: після обстежень лікарі діагностували у нього низку серйозних хвороб.
  • 22 березня Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Павла Гриба, обвинуваченого в нібито схилянні до теракту росіянки Тетяни Єршової, до шести років колонії загального режиму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine