Облави в Криму: «суд» заарештував дев’ять кримськотатарських активістів

Новини

«Київський райсуд» окупованого Сімферополя відправив під арешт дев’ять кримськотатарських активістів, підозрюваних в причетності до діяльності «Хізб ут-Тахрір».

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань 27 березня заарештовані Тофік Абдулгазіев, Рустем Сейтхалілов, Аким Бекіров, Фархат Базаров, Сейтвелі Сейтнабдіев, Ерфан Османов, Сейран Муртаза, Сервер Газієв і Меджіт Абдурахманов.

Як повідомляє Кримська солідарність, їм обрано запобіжний захід у вигляді утримання в СІЗО Сімферополя до 15 травня.

«Судові засідання» щодо інших 11 кримських татар очікуються 28 березня.

Нагадаємо:

  • В окупованому Криму російські силовики 27 березня провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строганівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя.
  • У мікрорайні Кам’янка російські силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва.
  • Російські силовики привезли 60 студентів автотранспортного технікуму понятими обшуків в будинках кримських татар, які проводяться з ранку 27 березня.
  • 16 кримських татар затримали і відвезли в управління ФСБ в Сімферополі російські силовики після обшуків.
  • Головне управління Нацполіціі в АРК і Севастополі відкрило кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у будинках кримських татар, які провели російські силовики 27 березня в окупованому Криму.
  • У ФСБ РФ заявили, що в окупованому Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації« Хізб ут-Тахрір ».