Окупанти у Криму пішли у наступ на Українську церкву: відбирають будівлю собору за «борг» у 2,95 гривні та забудовують ділянку, виділену під церкву КП

«Уряд» Криму через суд хоче розірвати договір оренди на будівлю Собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги Православної церкви України. А на земельній ділянці у Сімферополі, яку Кримська єпархія УПЦ Київського патріархату отримала до окупації Криму для будівництва свого храму, розпочались робити із будівництва храму, ймовірно, Московського патріархату. 

Про це Центру журналістських розслідувань повідомив Климент, архієпископ Сімферопольський і Кримський Православної церкви України. 

Архієпископ Климент повідомив, що 14 березня «міністерство майнових відносин Республіки Крим» звернулось до суду з позовом щодо дострокового розірвання договору оренди на приміщення у Сімферополі, у якому знаходиться собор святих Володимира та Ольги. Підставою у позовній заяві називається борг у сумі 2,95 гривні та пеня у сумі 5, 24 грн, що нібито виник з 2016 року. Владика Климент стверджує, що заборгованість відсутня і на це є платіжні документи. 

14 березня  датуються і повідомлення від заступника «мера» Євпаторії про призначення перевірки дотримання земельного законодавства релігійною громадою «Неопалима купина», якій належить храм у місті.

За словами владики Климента, він щойно приїхав до Сімферополя і виявив, що на земельній ділянці,  яку Кримська єпархія УПЦ Київського патріархату отримала до 2014 року, йде забудова. Ділянка знаходиться на вулиці Київській, неподалік від русифікованої РФ Української гімназії – там УПЦ (КП) планувала зведення церкви. 

«Так, це наша ділянка, там майже півгектара виділеної землі – 0,49 га. Зараз там ведуться роботи з геодезії,  розпочаті роботи із будівництва храму – якого, геодезисти не кажуть», – повідомив архієпископ Климент. 

Раніше на цю ділянку землі зазіхала ФСБ Росії, яка пропонувала УПЦ КП відмовитись від ділянки, на якій збиралась будувати житловий будинок для своїх співробітників.

На фотознімках, які архієпископ Климент надіслав Центру журналістських розслідувань, видно, що на ділянці проводяться земельні та геодезичні роботи, працює техніка, завезені будівельні матеріали. 

Фото: Архієпископ Климент

12 лютого Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент заявив, що  проситиме міжнародну спільноту застосувати персональні санкції проти організаторів знищення Української православної церкви у Криму, якщо окупанти відберуть Кафедральний собор у Сімферополі.

Нагадаємо:

  • На початку 2016 року Кримське єпархіальне управління УПЦ Київського патріархату за рішенням «Арбітражного суду Республіки Крим» позбавили частини приміщення в центрі Сімферополя, в якому розміщується Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги.
  • 14 червня 2016 року «Апеляційний суд Севастополя» зобов’язав Кримську єпархію УПЦ КП сплатити «Міністерству майнових і земельних відносин Республіки Крим» півмільйона рублів штрафу і звільнити 112 кв. м на першому поверсі Кафедрального собору в Сімферополі.
  • 8 листопада 2016 року в Сімферополі представники так званого «Фонду майна Криму» намагалися опечатати перший поверх Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги УПЦ КП. Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент закликав світову спільноту захистити національні, культурні та релігійні права громадян України в Криму.
  • 31 серпня 2017 року російські силовики заблокували Кафедральный собор святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги УПЦ КП. Храм був оточений бійцями спецназу. Російські судові пристави, не надавши жодних документів архієпископу Клименту, винесли церковне майно з каплиці Кафедрального собору. При цьому вони не складали опис речей, і не пропонували архієпископу підписати жодний акт про вилучення церковного майна.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine