США і ЄС закликали РФ допустити місію ОБСЄ в окупований Крим

На засіданні Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні США і ЄС виступили за забезпечення доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у Крим і до неконтрольованої урядом України ділянки кордону вздовж російсько-українського кордону.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Повністю функціонуюча моніторингова місія має вирішальне значення для світу в Донбасі. Виконання мандата СММ вимагає надання Місії повного і необмеженого доступу до всієї України. Це включає територію вздовж кордону з Росією, до якого СММ було надано лише обмежений доступ. Це також стосується Криму, який залишається і завжди буде залишатися невід’ємною частиною України», – заявив Тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Кеміан.

У делегації ЄС також вказали на те, що підтримувані Росією збройні формування постійно перешкоджають подальшому рухові спостерігачів ОБСЄ на своїх блокпостах: так, з червня 2018 ними було понад 100 разів відмовлено в проїзді СММ через блокпост в Заїченка та більше 60 разів – через блокпост поблизу Верхньошироківське.

Раніше в ЄС висловили стурбованість повідомленнями про обшуки будинків нв езаконно анексованому Криму з подальшими арештами і закликали владу РФ припинити чинити тиск на кримських татар в тимчасово окупованому Криму, інформує Постійне представництво ЄС при ОБСЄ.

«ЄС стурбований повідомленнями про обшуки будинків у незаконно анексованому Криму з подальшими арештами. З моменту незаконної анексії Росією ситуація з правами людини в Криму істотно погіршилася. Ми очікуємо, що Росія припинить тиск на кримських татар. Крим – це Україна», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

  • В окупованому Криму російські силовики 27 березня провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строганівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя.
  • У мікрорайні Кам’янка російські силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва.
  • Російські силовики привезли 60 студентів автотранспортного технікуму понятими обшуків в будинках кримських татар, які проводяться з ранку 27 березня.
  • 16 кримських татар затримали і відвезли в управління ФСБ в Сімферополі російські силовики після обшуків.
  • Головне управління Нацполіціі в АРК і Севастополі відкрило кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у будинках кримських татар, які провели російські силовики 27 березня в окупованому Криму.
  • У ФСБ РФ заявили, що в окупованому Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації« Хізб ут-Тахрір ».
  • У російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» – Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine