Названі 7 кандидатів у президенти, які найбільше опікуються питанням Криму

Представники Міжнародного руху за звільнення Криму та солідарністю з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA підвели підсумки, хто з кандидатів в президенти найбільше опікується питаннями Криму.

Сергій Пархоменко, представник Міжнародного руху за звільнення Криму та солідарністю з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA фото: YouTube

Про це під час прес-конференції у п’ятницю, 29 березня, розповів представник Міжнародного руху за звільнення Криму та солідарністю з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA Сергій Пархоменко, передає Центру журналістських розслідувань.

У Порошенко, Тимошенко і Гриценко дуже схожа риторика (стосовно питань Криму, – ред). Таке відчуття, що кандидати говорять одними і тими ж словами. Говорять про Крим досить часто Наливайченко, Смешко, Безсмертний. І Кривенко, який буде добиватися реалізації прав кримськотатарського народу шляхом кримськотатарської автономії, – запевнив Пархоменко.

Практично немає в риториці інформації стосовно Криму у Олександра Ващєнка, Василя Журавльова, Юлії Литвиненко, Володимира Петрова, Юрія Тимошенка, Сергія Носенка, Миколи Габера, Ігоря Шевченка, Ольги Богомолець.

Під час конференції голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескандер Барієв розповів, що станом на 29 березня “чорну мітку” отримали: Олег Ляшко, Юрій Бойко, Олександр  Вілкул, Олександр Мороз, Олександр Соловйов, Юрій Кармазін, Віктор Бондар та Сергій  Каплін.

Всім цим кандидатам ставили три питання: про їх бачення деокупації Криму, про захист прав кримчан після виборів та про можливість реалізації колективних прав кримськотатарського населення, як корінного народу України.

Відреагували лише 6 кандидатів, серед яких Юрій Кармазін, Андрій Садовий, Дмитро Добродомов, Олександр Данилюк, Володимир Петров і Віталій Купрій.

«Ми визначили дві основні категорії. Перша – це ті, у якого немає в програмі інформації про Крим, навіть в риториці. Так вони за цей період нічого не сказали і не відреагували. З іншого боку – це решта п’ять чоловік, у яких в риториці інформація про те, що вони готові подавати до Криму воду, електроенергію, налагодити транспортну логістику. Тому ми поставили офіційно додатково питання: «а з ким ви будете укладати договори». До таких кандидатів відносяться Кармазін, Вілкул, Мураєв і Бойко», – зазначив Барієв.

Нагадаємо:

  • 20 лютого Ескендер Барієв повідомив, що на кандидатів в президенти, які не опікуються питанням Криму, чекає «чорна мітка».
  • 28 лютого Міжнародний рух #LIBERATECRIMEA під час акції на Майдані Незалежності «Україно, пам’ятай: Крим окуповано!» озвучив 9 прізвищ кандидатів у президенти, які отримають «чорну мітку».
  • 8 березня  ЦВК затвердила форму і текст виборчого бюлетеня з виборів президента України 31 березня для голосування в день виборів і форму виборчого бюлетеня для повторного голосування. Після скасування реєстрації 5 кандидатів на пост президента України бюлетень для голосування в день виборів міститиме прізвища 39 кандидатів на президентський пост і відомості про них.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine