В Чорному морі одночасно знаходяться шість фрегатів НАТО, два з них зайшли до Одеси

Новини
Фрегат FHH333 «Торонто» Королівських ВМС Канади Фото: mil.gov.ua

До порту Одеса у понеділок, 1 квітня, з дружнім візитом прибули фрегат FHH333 «Торонто» Королівських Військово-морських сил Канади та фрегат Військово-морських сил Іспанії F81 «Санта Марія». Ці кораблі несуть патрулювання в Середземному морі у складі 2-ї Постійної військово-морської групи НАТО «SNMG2».

Кораблі пришвартувалися до причалу Одеського морського вокзалу, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Міноборони України.

У Чорноморський регіон «Торонто» та «Санта Марія» увійшли у складі загону кораблів під командуванням флагмана – фрегату Військово-морських сил Нідерландів F805 «Еверстен», а також турецького фрегату F493 «Геліболу», які цими днями гостюватимуть в інших портах країн Причорномор’я.

Фрегат ВМС Іспанії F81 «Санта Марія» Фото: mil.gov.ua

До Одеси кораблі прибули з дружнім візитом на відпочинок і перебуватимуть у порту протягом 3-х днів.

Перший заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Андрій Тарасов провів протокольну зустріч із командирами фрегату «Санта Марія» – капітаном 2 рангу Франциско Ксав’єром Руісом та фрегату «Торонто» – капітаном 2 рангу Мартіном Флуетом.

Фото: mil.gov.ua

Після відвідин Одеси кораблі візьмуть участь в навчаннях типу «PASSEX» спільно з кораблями ВМС України в акваторії Чорного моря. Метою навчань є підвищення сумісності українських кораблів з кораблями НАТО і держав-партнерів.

Головний редактор порталу BlackSeaNews.net Андрій Клименко звернув увагу на безпрецедентний факт: на 1 квітня 2019 року в Чорному морі знаходяться водночас 6 фрегатів 2-ї Середземноморської групи НАТО (SNMG2).

Крім фрегату «Торонто» Королівських ВМС Канади та фрегату ВМС Іспанії «Санта Марія», які перебувають в Одесі, 1 квітня до грузинського порту Поті зайшли: фрегат «HNLMS Evertsen» (Нідерланди), фрегат «TCG Yildirim» (Турція), фрегат «BGS DRAZKI» (Болгарія) і фрегат «ROS Regele Ferdinand» (Румунія).

Клименко зазначив, що, за інформацією грузинських ЗМІ, командувач з’єднанням кораблів НАТО контр-адмірал Будевейн Бутс повідомив журналістам про мету візиту кораблів в Грузію наступне: «Те що, що Росія, використовуючи силу, змінила кордони, для нас неприйнятно і саме з урахуванням активної агресивності, яку здійснює Росія, ми збільшили своє представництво в Чорноморському регіоні. Наша мета – зміцнити відносини з Грузією. Ми і в минулому проводили навчання разом з морськими силами Грузії і плануємо це і в майбутньому».

Кораблі перебуватимуть у порту Поті до 4 квітня і разом з департаментом берегової охорони МВД Грузії візьмуть участь в навчаннях.