РФ під час Керченської кризи перейшла від гібридної до відкритої агресії – заступник генсека НАТО

Атака Росії на українські кораблі в Керченській протоці підтвердила, що Москва перейшла від гібридної агресії, де використовувалася тактика «зелених чоловічків», до відкритої збройної загрози, отже НАТО у відповідь посилює стримування РФ і підтримку України.

Заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер Фото: УНІАН

Про це заявила заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер, виступаючи у Вашингтоні, де проходить зустріч глав МЗС країн-членів Альянсу, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«Зараз ми маємо ситуацію в Керченській протоці, яка, очевидно, є дуже проблематичною. Це сталося вперше, коли ми побачили діючих російських військових моряків в уніформі, які були ідентифіковані, і які обстрілювали українців. До цього завжди були гібридні дії, «зелені чоловічки», приналежність яких не була чітко встановлена», – сказала заступник глави Північноатлантичного Альянсу.

Вона додала, що затримання 24-х українських моряків, яких досі утримують в ув’язненні в Москві, а також трьох українських суден дає уявлення про те, як загострюються виклики з боку Росії, яка намагається поширити свій контроль в регіоні.

«Ми дуже уважно стежимо за цим, і звісно НАТО вже зробило багато роботи з Україною і Грузією для зміцнення їхніх Збройних сил, зокрема, військово-морського компоненту – як ВМС, так і берегової охорони», – підкреслила Геттемюллер.

Вона також зазначила, що глави зовнішньополітичних відомств країн НАТО під час зустрічі в Вашингтоні впродовж 3-4 квітня обговорюватимуть пакет заходів, який передбачатиме підтримку українських і грузинських партнерів у регіоні. У тому числі, за її словами, йдеться про заходи кораблів НАТО в порти цих країн, а також проведення спільних навчань.

«Отже, ми хотіли би сказати, що зараз НАТО вже має значну присутність у Чорному морі, і ми продовжимо там знаходитися з метою підтримки наших партнерів у регіоні»,- підкреслила заступник генерального секретаря НАТО.

Нагадаємо:

  • Постпред США при НАТО Кей Бейлі Гатчісон заявила, що глави МЗС справ країн-членів НАТО у Вашингтоні розглянуть пакет військових заходів реагування на агресію Росії, який буде гарантувати безпеку для проходу українських суден через Керченську протоку і в Азовському морі.
  • У Кремлі негативно поставилися до планів НАТО підготувати пакет військових заходів щодо стримування РФ в Азовському і Чорному морях. У російському МЗС заявили, що Росія готова при необхідності відповісти на анонсовані дії НАТО в Чорному морі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine