Порошенко не розділяв свою діяльність на посаді президента і виборчу кампанію – БДІПЛ ОБСЄ

Місія Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ в своєму звіті про вибори в Україні відзначає, що президент Петро Порошенко не робив чіткої межі між діяльністю глави держави і своєю виборчою кампанією, використовуючи поїздки по країні для агітації і проводячи її, в тому числі, на державних майданчиках, активно використовуючи адмінресурс. Зокрема, засідання Ради регіонального розвитку були використані як платформи для кампанії Порошенка в різних областях України.

Президент України Петро Порошенко Фото: Микола Лазаренко

Про це в своїй статті пише оглядач відділу міжнародної політики видання ZN.UA Тетяна Силіна, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Як наголошується в звіті БДІПЛ ОБСЄ, такі дії Порошенко суперечать положенням Копенгагенського документа ОБСЄ 1990 року.

«Пряма участь генпрокурора Ю.Луценко в підтримці чинного президента (його поява на форумі з висунення Порошенка, заяви в соцмережах), вельми турбують міжнародних спостерігачів, оскільки «ставлять під сумнів незалежність його відомства». У нецільовому використанні адмінресурсу також були викриті і інші кандидати», – зазначає автор з посиланням на документ.

Експерти Місії вивчали і оцінювали весь процес виборчої кампанії – законодавство, фінансування, реєстрацію кандидатів, освітлення в медіа, роботу ЦВК і багато інших аспектів.

«І по кожному з цих пунктів у спостерігачів було чимало претензій до українських виборів. Незважаючи на рекомендації Венеціанської комісії, колишні зауваження ОБСЄ і давні зобов’язання Києва, так і не був прийнятий Виборчий кодекс. Зафіксовані численні випадки підкупу виборців, особливо масово – командами П.Порошенко і Ю.Тимошенко», – пише оглядач.

Як відзначають міжнародні спостерігачі, одна з ключових проблем – висвітлення кампанії українськими ЗМІ, значна частина яких сконцентрована в руках олігархів. Доступ кандидатів до ЗМІ, був «явно незбалансований і нерівний», «підкріплений упередженим висвітленням певних кандидатів і кампанії», а між кандидатами «не було справжньої дискусії».

Нагадаємо:

  • Голова правління громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська заявила, що використання президентом Петром Порошенко робочих поїздок по регіонах країни для передвиборної агітації ні що інше, як використання адміністративного ресурсу і є неприйнятним. Вона також вважає, що потрібно законом зобов’язати державних чиновників, які беруть участь у виборах, йти у відпустку на час виборчої кампанії, а також ввести покарання для тих з них, хто використовує службові повноваження в робочий час для агітації.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine