«Справа 26 лютого»: у Криму «суд» заборонив Алі Асанову ознайомитися з матеріалами справи

«Верховний суд» окупованого Криму відмовив засудженому по «справі 26 лютого» Алі Асанову в ознайомленні з матеріалами кримінальної справи.

Али Асанов, Фото: Крым.Реалии

Про це повідомив адвокат Едем Семедляев, пише Бюро судової інформації (проект Центру журналістських розслідувань).

За його словами, 9 квітня «суд» також розглядав питання відновлення термінів подачі апеляційної скарги на відмову в ознайомленні з матеріалами справи.

«Суд прийняв досить хитре рішення: відновив термін на оскарження і в той же час припинив розгляд апеляційної скарги з невідомої причини, яку ми дізнаємося, як тільки отримаємо рішення суду. Ми вважаємо, що право Алі Асанова на ознайомлення зі справою було порушено. Це ляже в основу скаргу в ЄСПЛ», – зазначив Едем Семедляев.

Нагадаємо:

  • В окупованому Криму «Центральний райсуд» Сімферополя у вівторок, 19 червня, засудив до умовних термінів фігурантів «справи 26 лютого» Алі Асанова, Мустафу Дегерменджі, Ескендера Кантемірова, Ескендера Емірвалієва і Арсена Юнусова, яких звинувачували «в участі в масових заворушеннях» 26 лютого 2014 року під час мітингу біля стін кримського парламенту.
  • 14 лютого 2019 року «Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляцію захисту засуджених за «справі 26 лютого» Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі і залишив в силі вирок.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine