У Криму «суд» заарештував до 10 червня імама мечеті під Севастополем

В окупованому Криму «Севастопольський міський суд» заарештував до 10 червня Рустема Абілєва, імама мечеті в селі Штурмове Балаклавського району Севастополя, затриманого 15 квітня російським силовиками після обшуку в його будинку і самій мечеті. Його підозрюють в «публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності».

Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Імаму мечеті с. Штурмове Севастопольського району, Рустема Абілєва, рішенням Севастопольського міського суду обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту на термін до 10 червня 2019 року», – йдеться в повідомленні.

За інформацією активістів, стосовно Рустема Абілєва було порушено кримінальну справу за ч.1 ст.280 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності).

Абілєв був головним спонсором будівництва мечеті в селі Штурмове.

Нагадаємо:

  • 15 квітня в Криму російські силовики провели обшук в будинку Рустема Абілєва, імама мечеті в селі Штурмове Балаклавського району Севастополя, а також в самій мечеті. Рустем Абілєв працює лікарем-стоматологом, веде стоматологічну практику у власній клініці. Після обшуку Абілєва затримали і відвезли до відділу ФСБ в Севастополі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine