У Криму окупаційний «суд» продовжив термін ув’язнення в колонії політв’язню Балуху

Новини
Володимир Балух на «суді» Фото: RFE/RL

«Верховний суд Криму» ухвалив рішення, яке продовжує час перебування в в російській колонії політв’язня Володимира Балуха.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Кримську правозахисну групу.

Правозахисники зазначили, що російська прокуратура просила перерахувати Балух термін, і для цього передати кримінальну справу на новий апеляційний розгляд з новим складом суду.

«Суддя Любов Дяченко, за словами адвоката, оголосила абсолютно несподіване і таке, що суперечить російському законодавству рішення. Вона прийняла рішення про погіршення становища активіста, а саме, постановила не зараховувати час, проведений ним у СІЗО, як день за півтора … Суддя вирішила вважати цей термін як день за день, тим самим продовжуючи час знаходження в колонії. Більш того, суддя прийняла це рішення, навіть не відправляючи справу в апеляцію, як того просив прокурор», – йдеться в повідомленні.

У кримській правозахисній групі нагадали, що частина 3 ст. 72 Кримінального кодексу Росії свідчить, що час тримання особи під вартою зараховується в строк позбавлення волі з розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму.

«Володимир Балух брав участь в засіданні суду по відеозв’язку. Виглядав, за словами захисника, дуже виснаженим, і, звичайно, був вкрай обурений таким рішенням судді. Остаточна мотивування такого рішення буде зрозуміла тоді, коли адвокат отримає на руки судове рішення», – відзначили правозахисники.

Керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник назвала це рішення суду незаконним.

  • Українського політв’язня Володимира Балуха 4 квітня помістили в штрафний ізолятор колонії №4 російського Торжка – до 19 квітня. У штрафному ізоляторі ув’язнених тримають в строгих умовах на хлібі і воді.
  • 18 лютого українського активіста етапували з СІЗО Сімферополя. Балуха вивезли з окупованого Криму в російський Краснодар, причому без речей.