Українського політв’язня Балуха етапували з СІЗО Сімферополя, ймовірно, до РФ

Українського політв'язня, активіста Володимира Балуха етапували з СІЗО окупованого Сімферополя, ймовірно, на територію Росії, а не в колонію в Керчі, де він раніше відбував покарання.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Інформацію про це опублікувала Кримська правозахисна група з посиланням на дружину українця Наталю Балух та його адвоката, передає Центр журналістських розслідувань.

«Про це стало відомо сьогодні, 18 лютого 2019 року, після того, як його дружина Наталя Балух знову спробувала передати в СІЗО передачу для українця. Наталі не повідомили, чи куди саме вивезли Балуха», – йдеться в повідомленні.

Правозахисники також відзначили, що Балуха, ймовірно, вивозять з окупованого Криму до Росії. Таку думку висловив адвокат українця після того, як він намагався дізнатися, куди і з якої причини етапують активіста.

«Для Володимира Балуха з його відкритої проукраїнської позицією етапування в російську колонію – це пряма загроза його життю», – заявила керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Вона також зазначила, що етапування Балуха за межі Криму порушує міжнародне гуманітарне право.

При цьому 17 лютого, в СІЗО Сімферополя у Наталії Балух також не прийняли передачу для Володимира, пославшись на відсутність необхідних для цього документів у відповідальних за прийом передач в СІЗО.

Нагадаємо:

  • 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів». 14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.
  • 5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.
  • 3 жовтня «Верховний суд Криму», розглянувши апеляційну скаргу захисту Володимира Балуха на вирок «Роздольненського районного суду» від 5 липня, скоротив йому термін позбавлення волі з 5 років до 4 років 11 місяців. 18 жовтня Володимира Балуха етапували до виправної колонії №2 Керчі.
  • 25 січня 2019 року в Криму «Керченський міський суд» не задовольнив клопотання захисту про умовно-дострокове звільнення (УДЗ) Володимира Балуха.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine