40 тисяч жителів Криму залишилися без світла

В окупованому Криму Первомайський і Роздольненський райони вранці 6 травня були знеструмлені через «технологічне порушення».

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на підприємство «Крименерго».

Згідно з повідомленням, 6 травня о 6:47 «відбулося технологічне порушення на ПС 330 кВ Островська».

«В результаті роботи захистів короткочасно частково припинялося електропостачання споживачів Первомайського та Роздольненського районів республіки Крим сумарною потужністю 9 МВт (близько 41 тисячі чоловік)», – йдеться в повідомленні.

За цими даними, в 7:22 електропостачання всіх споживачів було відновлено. Причина технологічного порушення з’ясовується.

  • Президент Росії Володимир Путін запустив першу нитку енергомосту Кубань – Крим 2 грудня 2015 року. Всі чотири гілки енергомосту почали працювати навесні 2016 року.
  • Всього в рамках реалізації проекту енергомосту побудували дві нові підстанції, модернізували і реконструювали п’ять діючих підстанцій, звели понад 800 км ліній електропередач класом напруги 220-500 кВ, проклали по дну Керченської протоки чотири ланцюги з кабельних ліній загальною протяжністю 230 км.
  • Монтаж та установлення підводного кабелю для енергомосту здійснювала китайська компанія «Цзянсу Хентун Пауер Систем». Його укладання здійснювало китайське судно-кабелеукладач JIAN JI 3001.
  • 26 жовтня 2016 року, президент РФ Володимир Путін, виступаючи на форумі ОНФ в Криму, визнав, що прокладений з Краснодарського краю по дну Керченської протоки енергоміст не в змозі забезпечити в повному обсязі електрикою анексуваний півострів. Для стабільного енергопостачання Криму необхідно прокласти з Росії магістральний газопровід і побудувати електростанції.
  • Детальніше про те, як впливають санкції на енергозабезпечення окупованого Криму читайте в циклі матеріалів Центру журналістських розслідувань в спецпроекту «Бізнес на два фронти і в обхід санкцій» про вплив західних і українських санкцій на галузі економіки окупованих Криму і Севастополя і діяльність окремих знакових для півострова підприємств.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine