У Херсоні митці Генічеського району презентують виставку «Наш Крим», присвячену депортації кримських татар

У Херсоні у четвер, 16 травня, у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара митці Генічеського району презентують творчу виставку «Наш Крим», присвячену 75-м роковинам депортації кримських татар.

Про це медіа-центру IPC-Генічеськ повідомили в організаційному комітеті виставки, передає Центр журналістських розслідувань.

На виставці відвідувачам запропонують доторкнутися «до краси й самобутності Кримського півострову, історія якого сягає у глибину століть і нерозривно пов’язана з Україною».

Презентація відбудеться за тематичними розділами:

«Номан Челебіджихан – відомий кримськотатарський політичний і державний діяч». В експозиції: графіка, декоративний розпис, мозаїка, аплікація – творчі роботи портрету Номана Челебіджихана та малюнки за кримською тематикою кінця ХIХ – початку ХХ ст.

Фотовиставка «Від депортації – до окупації». Фотографії з сімейних альбомів кримськотатарських родин і зображення сучасних подій, які стосуються анексії Криму.

«Кримський колорит». Картини, присвячені мальовничим куточкам Криму: пейзаж, гори, море, фортеці. Кожного з художників пов’язують із Кримом незабутні враження й роки пленерів.

Організатори виставки – Генічеська районна державна адміністрація, Генічеська районна рада, Відділ культури Генічеської районної державної адміністрації, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара Херсонської обласної ради, Генічеський районний краєзнавчий музей Генічеської районної ради, Генічеська центральна районна бібліотека Генічеської районної ради.

Відкриття виставки «Наш Крим» заплановано 16 квітня на 13:00. Вона діятиме до кінця травня.

Нагадаємо:

  • 17 та 18 травня в Україні пройдуть заходи до 75-х роковин  депортації кримськотатарського народу.
  • До 75-х роковин депортації кримськотатарського народу з Криму у Генічеському районі Херсонської області відбудеться низка пам’ятних заходів.
  • Представництво президента України в АРК звернулося до голів облдержадміністрацій з проханням перенести всі заплановані на 18 травня розважальні заходи на інші дати.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine