Петро Порошенко підписав закон про українську мову

Новини
Президент Петро Порошенко з підписаним законом про українську мову Фото: UKRINFORM

Президент Петро Порошенко в середу, 15 травня, підписав закон «Про функціонування української мови як державної». Він набуде чинності через два місяці після публікації.

Церемонія підписання відбулась в Адміністрації президента за участю голові Верховної Ради Андрія Парубія, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні підписанням закону про функціонування української мови як державної ми вчиняємо один із найголовніших актів для збереження української державності. Мова – це фундамент, на якому будується нація і держава. Наголошую, що цей закон аж ніяк не зачіпає жодної мови нацменшин, які проживають в Україні. Я пишаюся тим, що вдалося без тиску чи примусу зробити за останні 5 років так, щоб це законодавче врегулювання нікого не утискало», – сказав Порошенко.

Він додав, що при ухваленні закону були враховані думки всіх зацікавлених сторін, які сповідують державну політику.

«Єдина думка, яку ми не збиралися враховувати, – це думка Москви. Нехай займаються російською мовою. А українцям ми просто дали право слухати українські пісні, дивитися українські фільми, читати українські книги. Бо люди прагнуть це робити», – зазначив глава держави.

Закон, за винятком окремих його положень, набуде чинності через два місяці після публікації.

Нагадаємо:

  • 25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон №5670-д «Про функціонування української мови як державної», згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в державних установах і суспільстві. Закон не обмежує прав національних меншин і корінних народів, не втручається в сферу релігійних обрядів і особистого спілкування і дозволяє отримувати сервіс іншою мовою, якщо сторони погоджуються. При цьому порядок застосування мов в Україні визначається виключно статтею 92 закону. Закон передбачає знання і застосування державної мови посадовими особами та постачальниками послуг, іспит з української мови для отримання громадянства, україномовну освіту для всіх громадян. Також в законі прописано, що на загальнонаціональних телеканалах має бути не менше 90% української мови, у всіх ЗМІ і сайтів повинні бути українські версії сайтів, не менше 50% назв книг повинні видаватися українською мовою, і не менше 50% назв газет і журналів українською мовою в точках розповсюдження.