У Конгресі США планують в 2020 році виділити на безпеку України $250 млн

Новини
Конгрес США Фото: Facebook Embassy of Ukraine in the USA

Підкомітет з питань оборони Комітету з асигнувань Палати представників Конгресу США затвердив проект закону «Про асигнування на потреби Міністерства оборони на 2020 рік», який передбачає виділення 250 млн дол на безпеку України і, зокрема, 50 млн дол на летальну зброю.

Про це повідомляє посольство України у США, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сума коштів, яку пропонується виділити для безпекової допомоги Україні, визначена в обсязі 250 млн. дол. Із зазначеної суми 50 млн. дол. пропонується спрямувати виключно для надання летальної зброї оборонного характеру», – йдеться у повідомленні.

Проект закону передбачає, що ці кошти мають бути спрямовані також на реалізацію таких програм, як підготовка військовослужбовців, надання військової техніки та спорядження, логістичне забезпечення, розвідувальна підтримка збройних та безпекових сил України.

Як зазначили в посольстві, у подальшому документ має бути затверджений повним складом Комітету з питань асигнувань, проголосований Палатою представників і Сенатом, після чого переданий на підпис президентові США.

Нагадаємо:

  • 28 вересня 2018 року президент Дональд Трамп підписав раніше затверджений Конгресом США бюджет Пентагону на 2019 рік, який передбачає виділення 250 млн. дол. на посилення безпеки України. В законі обсяги допомоги Україні на безпековому та оборонному напрямах по лінії Пентагону збільшено на 50 млн. дол. порівняно з бюджетом 2018 року.
  • 25 січня 2019 року у Сенаті США, верхній палаті Конгресу, група сенаторів від Республіканської та Демократичної партій представила проект резолюції, яка закликає до посилення військової допомоги Україні, зокрема, з метою зміцнення її морських спроможностей попереджувати та відбивати подальшу російську агресію в Азовському та Чорному морях.