Порошенко: Право кримських татар вільно жити у Криму буде обов’язково відновлено

Президент України Петро Порошенко у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу висловив переконання, що Росія обов’язково понесе покарання за незаконну окупацію Криму, а право кримських татар вільно жити на своїй Батьківщині буде обов’язково відновлено.

Президент України Петро Порошенко Фото: RFE/RL

Про це глава держави заявив у своєму зверненні в суботу, 18 травня, з нагоди 75-х роковин злочинної депортації кримських татар, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«75 років тому, 18 травня 1944 – трагічна дата в історії кримськотатарського народу. Йдуть з життя свідки, але спогади про влаштований Москвою геноцид залишаються в історичній пам’яті кримських татар – і у пам’яті усього українського народу», – зазначив президент.

«Біль кримськотатарського народу – це наш спільний біль. Ми ніколи не забудемо злочину радянського режиму. І сучасні злочинці понесуть покарання за окупацію Кримського півострова, за тортури та знущання над кримчанами. Переконаний, право кримських татар вільно жити на своїй рідній землі буде обов’язково відновлено. Слава нескореному кримськотатарському народові!», – додав Порошенко.

Нагадаємо:

  • Щорічно 18 травня в Україні традиційно проходять меморіальні заходи, присвячені пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. В цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму – кримських татар – вислали за межі півострова в Середню Азію і віддалені райони Росії. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб. В дорозі і в перші роки в місцях депортації від голоду і хвороб загинули 46% кримських татар.
  • У Криму щорічно з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі траурний мітинг в центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року, проведення подібних акцій в центрі Сімферополя заборонили.
  • 18 грудня 2018 року Верховна Рада прийняла постанову, за якою в Україні в 2019 році на державному рівні вшанують пам’ятну дату 75-х роковин депортації кримських татар та інших народів Криму. 
  • 18 травня 2019 року в Україні вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. У Києві та інших містах країни пройдуть пам’ятні заходи, присвячені 75-й річниці злочинної депортації сталінським режимом кримських татар з Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine