У Херсоні відкрили пам’ятний знак «Жертвам геноциду кримськотатарського народу»

У Херсоні 18 травня - в День пам’яті жертв депортації кримських татар з Криму відкрили пам’ятний знак «Жертвам геноциду кримськотатарського народу 1944 року».

Фото: khoda.gov.ua

Як повідомляє Медіа-центр « IPC-Херсон», знак встановлений біля кіноконцертного залу «Ювілейний», передає Центр журналістських розслідувань.

Як зазначив на урочистій церемонії керівник представництва Меджлісу кримськотатарського народу в Херсонській області, член Меджлісу Абмеджит Сулейманов, на материковій Україні подібний монумент відкривають вперше.

Член Меджлісу кримськотатарского народу Абмеджит Сулейманов Фото: kherson.ipc.org.ua

«У Криму є такі пам’ятні знаки, а ось на материковій території вперше в місті Херсоні відкривається пам’ятний знак, присвячений депортації кримськотатарського народу зі своєї історичної Батьківщини», – сказав Сулейманов.

Фото: kherson.ipc.org.ua

Пам’ятний знак встановили за ініціативи кримськотатарської громади та за підтримки місцевої влади, представники якої взяли участь у відкритті меморіалу.

Фото: kherson.ipc.org.ua

Пам’ятний знак «Жертвам геноциду кримськотатарського народу 1944 року» розташували у заснованому у 2015 році сквері та облаштованій тоді Алеї пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Нагадаємо:

  • Щорічно 18 травня в Україні традиційно проходять меморіальні заходи, присвячені пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. В цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму – кримських татар – вислали за межі півострова в Середню Азію і віддалені райони Росії. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб. В дорозі і в перші роки в місцях депортації від голоду і хвороб загинули 46% кримських татар.
  • У Криму щорічно з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі траурний мітинг в центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року, проведення подібних акцій в центрі Сімферополя заборонили.
  • 18 грудня 2018 року Верховна Рада прийняла постанову, за якою в Україні в 2019 році на державному рівні вшанують пам’ятну дату 75-х роковин депортації кримських татар та інших народів Криму. 
  • 18 травня 2019 року в Україні вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. У Києві та інших містах країни пройдуть пам’ятні заходи, присвячені 75-й річниці злочинної депортації сталінським режимом кримських татар з Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine