Радбез ООН на вимогу РФ обговорить український мовний закон

Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй 20 травня обговорить закон про забезпечення функціонування української мови як державної.

Про це повідомив прес-секретар постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, пише Центр журналістських розслідувань.

Це засідання ініційовано Російською Федерацією.

«Засідання Радбезу ООН з української мовного закону відбудеться в понеділок, 20 травня, о 22:00 за київським часом», – написав Ніколенко.

Нагадаємо:

  • 25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон №5670-д «Про функціонування української мови як державної», згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в державних установах і суспільстві. Закон не обмежує прав національних меншин і корінних народів, не втручається в сферу релігійних обрядів і особистого спілкування і дозволяє отримувати сервіс іншою мовою, якщо сторони погоджуються. При цьому порядок застосування мов в Україні визначається виключно статтею 92 закону. Закон передбачає знання і застосування державної мови посадовими особами та постачальниками послуг, іспит з української мови для отримання громадянства, україномовну освіту для всіх громадян. Також в законі прописано, що на загальнонаціональних телеканалах має бути не менше 90% української мови, у всіх ЗМІ і сайтів повинні бути українські версії сайтів, не менше 50% назв книг повинні видаватися українською мовою, і не менше 50% назв газет і журналів українською мовою в точках розповсюдження.
  • Президент Петро Порошенко в середу, 15 травня, підписав закон «Про функціонування української мови як державної». Він набуде чинності через два місяці після публікації.
     
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine