Передані для ВМСУ катери типу Island дообладнані та завершують випробування в США

Передані США у вересні 2018 року для Військово-Морських Сил України два патрульні катери типу Island дообладнали новітніми системами та механізмами і зараз вони завершують випробування в Балтіморі, куди 8 червня прибудуть їхні українські екіпажі.

Фото: Facebook ВМС ЗС України

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Командування ВМСУ.

Фото: Facebook ВМС ЗС України

«Катери Військово-Морських Сил ЗС України типу Island, що передані у рамках двостороннього співробітництва між США та Україною, знаходяться на завершальній стадії випробувань. Наразі робоча група ВМС ЗС України разом з іноземними колегами проводять планові швартові, маневрені та швидкісні випробування судна після його дообладнання новітніми системами та механізмами», – йдеться у повідомлення.

Зокрема, 30 травня з бухти Арундле, м. Балтімор, штат Меріленд здійснив контрольних вихід патрульний катер «Слов’янськ» (Р191). Під час походу українські військові разом з представниками ВМС США провели перевірку оновленого обладнання корабля та впевнилися в його ефективності.

Як зазначили в Командуванні ВМСУ, вже 8 червня очікується прибуття екіпажів катерів до Балтимору, де почнеться їх практичний та завершальний етап навчання на катерах Р190 – Р191 з подальшим переміщенням до України.

Фото: Facebook ВМС ЗС України

Нагадаємо:

  • 27 вересня року США передали ВМС України два патрульні катери берегової охорони класу Island («Айленд»). Церемонія відбулася на території бази Берегової охорони США «Балтімор» за участі президента України Петра Порошенка.
  • США передали патрульні катери Islands безкоштовно, Україна платить лише за їх транспортування, підготовку екіпажів та інші супутні витрати.
  • У вересні військова частина А0456 ВМС України сплатила 280,6 млн грн. за додаткові послуги та майно до двох патрульних катерів класу Island, які були передані Україні США.
  • У березні 2019 року Головнокомандувач Об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі американський генерал Кертіс Скапаротті на слуханнях в Палаті представників Конгресу США заявив про намір передати Україні ще два катери класу Island.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine