Нацполіція АРК передала до суду обвинувальні акти відносно двох членів «Самооборони Криму»

Нацполіція Криму закінчила кримінальні провадження і передала до суду обвинувальні акти відносно двох членів незаконного збройного формування «Самооборона Криму». Бойовики обвинувачуються в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Фото: npu.gov.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Головного управління Нацполіції в АРК і Севастополі.

«Слідчими кримської поліції, за процесуальним керівництвом прокуратури Автономної Республіки Крим, закінчені кримінальні провадження відносно двох бойовиків не передбаченого Конституцією та законами України збройного формування під назвою «Самооборона Криму»», – йдеться у повідомленні.

Обвинувальні акти відносно «самооборонівців» за ч.3 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч.5 ст.260 КК України (створення та діяльність не передбачених законом збройних формувань) направлені до суду в порядку здійснення спеціального досудового розслідування.

Як зазначили в Нацотліції Криму, за вчинення цих злочинних дій передбачена найсуворіша відповідальність – довічне позбавлення волі.

Нагадаємо:

  • В лютому 2019 року слідчий відділ ГУв АРК та Севастополі оголосив у розшук керівників та учасників спецпідрозділу «Рубеж», який входив до складу незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя». У 2014 році під час окупації Криму Росією члени НЗФ, зокрема, брали участь у захоплені кораблів ВМСУ та військових частин Збройних Сил України у Севастополі. У списку – особи, які були встановлені Центром журналістських розслідувань у спецпроекті «Шуцмани Путіна».
  • 23 березня ГУ Нацполіції в АРК та Севастополі повідомило про підозру у створенні незаконних збройних формувань та посяганні на територіальну цілісність України двом учасникам так званої «Самооборони Криму», які у 2014 році під час окупації Криму Росією брали участь у захопленні українських військових частин на півострові.
  • З початку 2019 року правоохоронці АРК оголосили в розшук 28 учасників незаконного збройного формування «Самооборона Криму», які вчиняли злочини під час окупації півострову Росією. Загалом, починаючи з 2018 року в розшук оголошено 165 представників, у тому числі й керівників, «Самооборони Криму». Щодо 1400 осіб, які входили до незаконного збройного формування, встановлено повні анкетні дані.
  • У кінці квітня 2019 року Нацполіція АРК встановила ще двох учасників незаконного збройного формування «Самооборона Криму».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine