У Криму «суд» заарештував ще чотирьох кримських татар, затриманих 10 червня

В окупованому Криму «Київський райсуд» Сімферополя у вівторок, 11 червня, заарештував до 5 серпня ще чотирьох з восьми затриманих кримських татар, яких ФСБ підозрює в нібито «організації і діяльності терористичної організації».

Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Всім чотирьом – Руслану Нагаєву, Ельдару Кантімірову, Менсутову Руслану, Халілову Ленуру обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 05.08.2019», – йдеться в повідомленні.

Судові засідання по кожному із затриманих проходили окремо.

Фото: Facebook Крымская солидарность

Захист Руслана Нагаєва представляв адвокат Іслям Веліляєв, Ельдара Кантімірова – адвокат Айдер Азаматов, Руслана Менсутова – адвокат Сіяр Панич, Ленура Халілова – адвокат Рефат Юнус.

Ленур Халілов і Руслан Месутов підозрюються ФСБ в нібито організації осередків організації «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в Росії, за ч.1 ст.205.5 КК РФ (організація діяльності терористичної організації), Руслан Нагаєв та Ельдар Кантіміров – за ч.2 ст .205.5 КК РФ (участь в діяльності терористичної організації).

Нагадаємо:

  • 10 червня в Криму російські силовики проводять обшуки і затримання кримських татар. Слідчі дії пройшли в селах під Алуштою, Білогірську, мікрорайонах Строганівка і Кам’янка Сімферополя в будинках родичів фігурантів так званої «справи Хізб ут-Тахрір». В результаті були затримані: Ельдар Кантерміров, Енвер Омеров і його син Різа Омеров, Айдер Джеппаров, Ескендер Сулейманов, Руслан Нагаєв, Руслан Месутов, Ленур Халілов.
  • В ФСБ заявили, що в окупованому Криму провели обшуки у прихильників організації «Хізб ут-Тахрір», діяльність якої заборонена в Росії.
  • ГУ Нацполіції в АРК та Севастополі відкрило кримінальне провадження за фактами проведення незаконних обшуків у кримських татар на тимчасово окупованій території Криму.
  • 10 червня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував до 5 серпня Різу Омерова, Енвера Омерова, Айдера Джеппарова та Ескендера Сулейманова , яких ФСБ підозрює в нібито «організації і діяльності терористичної організації».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine