Посли ЄС погодили продовження заборони на інвестиції в Крим ще на рік

Посли Евросоюзу у середу, 12 червня, погодили рішення про продовження ще на рік діючої заборони на інвестиції в економіку окупованого Криму. Його має затвердити Рада ЄС наступного тижня.

Про це повідомив брюсельський кореспондент Радіо Свобода Рікар Йозвяк у мікроблозі Twitter, передає Центр журналістських розслідувань.

«Постійні представники ЄС сьогодні вирішили продовжити заборону на інвестиційний блок щодо Криму ще на один рік», – написав Йозвяк.

Він додав, що офіційно це рішення буде ухвалене наступного тижня.

Рішення послів Евросоюзу вже привітав представник України при ЄС Микола Точицький.

«Вітаю погодження постпредами країн ЄС рішення про продовження «кримських санкцій» та сподіваюсь на швидке затвердження Радою ЄС. Закликаю ЄС посилити тиск на РФ у відповідь на нові репресії проти кримських татар і Указ керівництва РФ про «паспортизацію» українців Криму», – написав Точицький в Twitter.

Нагадаємо:

  • 18 червня 2018 року Рада ЄС продовжила заборону на інвестиції в економіку окупованого Криму ще на рік – до 23 червня 2019 року. Санкції включають в себе заборони на імпорт в ЄС товарів з Криму і Севастополя, інвестиції в Крим і Севастополь та послуги, пов’язані з туристичною діяльністю в Криму і Севастополі. Крім того, заборонено експорт з ЄС низки товарів і технологій в Крим і Севастополь для транспортного, телекомунікаційного та енергетичних секторів, а також для нафтогазової та гірничої галузей.
  • 21 грудня 2018 року Рада ЄС продовжила на шість місяців – до 31 липня 2019 року – економічні санкції проти Росії за її дії, що дестабілізують ситуацію в Україні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine