Глава Адміністрації Зеленського захищав Луценка і вів бізнес з чиновником Ющенка – ЗМІ

Глава Адміністрації Президента Андрій Богдан до призначення Володимиром Зеленським на посаду працював не лише з олігархом Ігорем Коломойським, але й з низкою топ-політиків, суддів і бізнесменів.

У 2008 році Андрій Богдан був адвокатом нинішнього генпрокурора, а тоді – міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, а згодом працював в уряді Миколи Азарова, через що потрапив під закон про люстрацію, йдеться в матеріалі «Наші гроші з Денисом Бігусом», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Юридичну кар’єру Андрій Богдан починав в адвокатській компанії «Правіс», власниками якої були нинішній депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко, юрист Олексій Резніков і екс-заступник керівника секретаріату пррезидента Віктора Ющенка Ігор Пукшин. Останній згодом створив власну юрфірму – «Пукшин і партнери», куди й перейшов працювати Богдан, а в майбутньому став бізнес-партнером Пукшина як в юридичній, так і в аграрній сферах.

Попри те, що де-юре Богдан вийшов з бізнес-структур Пукшина, відносини між партнерами, вірогідно, лишаються доволі близькими. Журналісти неодноразово фіксували Андрія Богдана на автомобілі «Тесла», що належить одній з компаній Ігоря Пукшина, а його офіс досі знаходиться на шостому поверсі бізнес-центру на Ярославській, 56А в Києві. Тут же базується фірма «Пукшин і партнери».

Ще одним бізнес-партнером Пукшина, а раніше і Богдана, є Руслан Кирилюк. Він – колишній керівник судової адміністрації і співмешканець судді Господарського суду Києва Мальвіни Данилової. Саме цей суд розглядає одразу кілька епізодів в справі денаціоналізації «Приватбанку» на користь олігарха Ігоря Коломойського. Тут же працює сестра Пукшина – Людмила Пукшин і Роман Бойко – колишній керівник юридичної фірми «Статус», співвласником якої нині є рідний брат Андрія Богдана Ігор. Останній також працює судовим розпорядником у Верховному суді, куди справа «Привату» має шанси потрапити після проходження нижчих інстанцій.

В бізнес-стосунках з Пукшиним і Кирилюком нині перебуває і син екс-очільника Конституційного суду Олександр Баулін. Останній також близький до і до Андрія Богдана.

У 2007-му Андрій Богдан намагався потрапити у Верховну Раду за списками «Нашої України-Народної Самооборони», але 93 місце в списку партії виявилося непрохідним. Згодом Богдан таки пішов працювати в парламент, але не депутатом, а помічником тоді ще нардепа від «Блоку Юлії Тимошенко» Андрія Портнова.

У 2008-му Андрій Богдан став адвокатом тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Луценко цю інформацію підтвердив і додав, що юридичні послуги йому були необхідні через звинувачення у роздачі нагородної зброї в МВС. Також генпрокурор заявив, що підтримує стосунки з Богданом і раніше вони зустрічалися в позаробочий час. При цьому Юрій Луценко чи не єдиний близький до Петра Порошенка топ-чиновник, який після перемоги Володимира Зеленського на виборах приїхав на неанонсовану зустріч з ним в офіс «Кварталу 95» в Києві.

За президенства Віктора Януковича Андрій Богдан працював в Уряді Миколи Азарова, а одразу після Революції Гідності став радником, а згодом і адвокатом тодішнього голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського.

Приблизно за рік до переходу в команду президента Володимира Зеленського Андрій Богдан встигне попрацювати з Богданом Якимцем. Останнього називають неформальним помічником і другом керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Щоправда розкривати інформацію про співпрацю Богдан відмовився, заявивши, що Якимця обслуговували його юристи, але не він особисто.

  • 21 травня Володимир Зеленський підписав указ про призначення Андрія Богдана главою АП.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine