Українська делегація частково припинила участь в сесії ПАРЄ і просить Раду зупинити участь України в Асамблеї

Новини
Українська делегація в ПАРЄ Фото: Volodymyr Ariev

Українська делегація припинила участь в сесії Парламентської Асамблеє Ради Європи (ПАРЄ) та просить Верховну Раду розглянути питання про зупинення участі України в Асамблеї через ухвалення нею резолюції, яка повертає до роботи в організації делегацію РФ.

Про це повідомив голова української делегації Володимир Ар’єв, передає Центр журналістських розслідувань.

«Рішення української делегації: 1) припинити участь в роботі сесії ПАРЄ, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації; 2) делегація звертається до Верховної Ради з необхідністю терміново розглянути питання зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому; 3) делегація звертається до президента і МЗС негайно виробити чітку позицію щодо подальшої участі України в органах Ради Європи», – зазначив Ар’єв.

Він вказав, що українські делегати оскаржили повноваження російської делегації в ПАРЄ. «Завтра бій по обіді в сесійній залі. Працюємо, робимо що можемо. І дякую вам всім за підтримку. Наша делегація неймовірно цінує це!», – додав Ар’єв.

Нагадаємо:

  • В ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечує повернення Росії до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань. За неї проголосувало 118 делегатів, 62 проти, 10 утрималися. Проти ухвалення такої резолюції голосували делегації України, Британії, Грузії, країн Балтії, Польщі та Швеції.
  • У регламент ПАРЄ додається норма, яка скасовує право організації накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування у комітетах асамблеї – не зважаючи на те, яких порушень припустилася держава та її депутати.
  • МЗС України вважає, що схвалена ПАРЄ резолюція, яка дозволяє повернути російську делегацію до роботи в організації, є неприпустимою поступкою Росії, яка з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи.