Клімкін обрав керівника МЗС на час своєї «політичної відпустки»

Новини

Заступниця голови МЗС Олена Зеркаль буде керувати Міністерством закордонних справ України до призначення нового керівника.

Про це повідомив глава МЗС Павло Клімкін, який раніше заявив, що йде в «політичну відпустку», пише Центр журналістських розслідувань.

«Далі буде Олена Зеркаль, поки тимчасово виконуючим обов’язки», – повідомив він виданню «Українські новини».

Клімкін піде у відпустку 3 липня, оскільки сьогодні йому «необхідно ще декілька справ завершити».

За словами Клімкіна, історія з критикою від Зеленського – «не так змістовна, як емоційна».

  • Главу Міністерства закордонних справ України Павла Клімкіна можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності на вимогу президента Володимира Зеленського в зв’язку з тим, що МЗС не проінформував главу держави про ноту міністерства РФ від 25 червня – про звільнення полонених українських моряків, і ноту-відповідь з української сторони.
  • 26 червня в МЗС України повідомили про отримання ноти від російської сторони, в якій міститься цинічна пропозиція про надання українською стороною письмових гарантій участі України в продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.
  • МЗС України відповів нотою на пропозицію РФ.
  • Пізніше президент Володимир Зеленський звинуватив МЗС України в тому, що міністерство не вступає в комунікацію з ним в питаннях міжнародної політики, зокрема, в тому, що стосується наказу міжнародного трибуналу про звільнення українських моряків.
  • 25 травня Міжнародний трибунал по морському праву зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі.