Суд у справі Вишинського перенесли через заміну прокурорів

Подільський райсуд Києва переніс засідання у справі керівника незареєстрованого підрозділу російського інформагентсва «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, обвинуваченого у державній зраді, на 15 липня, задовольнивши клопотання обвинувачення.

Кирил Вишинський в Подільському райсуді Києва Фото: Бюро судової інформації

Про це повідомляє кореспондент Бюро судової інформації (проект Центру журналістських розслідувань) із залу суду.

Прокурори попросили суд перенести засідання у зв’язку з необхідністю ознайомлення зі справою прокурорів Павла Чернишенка і Андрія Гонтаря, які змінили попередніх представників обвинувачення у суді.

Адвокати Вишинського назвали клопотання прокуратури «затягуванням розгляду справи». 

«Зміни у групі прокурорів відбулись в останній день. Це робиться тільки для того, щоб затягнути впровадження по справі. Це неповага до суду та професії», – заявив адвокат  Вишинського Андрій Доманський.

Кирило Вишинський заявив, що дії прокурорів – це  політичні ігри, ініціатором яких є генпрокурор Луценко, і висловив сподівання, що «з новою владою все зміниться, а ГПУ очолить нова людина».

Колегія суддів задовольнила клопотання прокуратури, але вирішила звернутися з листом до прокурора АРК Гюндуза Мамедова через недостатню підготовку прокурорів, які перебувають у процесі.

  • У Подільському районному суді Києва з липня проходить розгляд обвинувального акту у справі керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого обвинувачують у держзраді.
  • Усі три члени колегії суддів у справі Вишинського – Олена Павленко, Павло Отвіновський та Юрій Зубець – знаходяться у так званому списку «суддів Майдану».
  • Зокрема, головуюча Олена Павленко відома тим, що звільнила від відбування п’яти років позбавлення волі з випробувальним терміном у три роки бійця харківського підрозділу «Беркут» Андрія Ефіміна, в результаті дій якого 18 лютого 2014 року загинув учасник протестів Сергій Дідич. Павло Отвіновський, як повідомляє громадський рух «Чесно»,  позбавив одного з учасників  «Автомайдану» права керування автомобілем строком на 4 місяці через те, що він нібито не зупинився на вимогу інспектора ДАІ  29 грудня 2013 року, саме в день, коли проводилася акція протесту – поїздка «Автомайдану» до резиденції Януковича в Межигір’ї.  Юрій Зубець 14 лютого 2014 року постановив оштрафувати учасника акцій протесту на 153 грн за невиконання вимоги міліціонера про зупинку, повідомляє проект «ПроСуд».
  • Конституційний Суд 25 червня 2019 року визнав неконституційним положення частини п’ятої статті 176 Кримінального процесуального кодексу, за яким неможливо застосувати більш м’який запобіжний захід, ніж тримання під вартою, до підозрюваних у тероризмі, злочинах проти основ національної безпеки України, перешкоджанні діяльності Збройних сил. Раніше саме цією нормою керувалися судді, обираючи тримання під вартою у якості запобіжного заходу для Кирила Вишинського.
  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • 7 травня Подільський райсуд Києва продовжив арешт Вишинському до 22 липня.
  • Вишинський не визнає провину за всіма фактами, озвученими в обвинувальному акті. Обвинувачений заявив, що вважає процес політично мотивованим і сподівається на звільнення, оскільки «до влади прийшли нові люди».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine