Суд залишив Вишинського під арештом: підозрюваний поскаржився, що «не хоче сидіти за нової влади»

Подільський райсуд Києва продовжив керівнику незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирилу Вишинському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 22 липня. Вишинський поскаржився в суді, що не бачить причин тримати його під вартою.

Фото: Бюро судової інформації

Як повідомляє Бюро судової інформації, прокурор Роман Мурачов просив суд продовжити термін перебування під вартою на 2 місяці, оскільки, за словами прокурора, Кирило Вишинський має громадянство РФ та може переховуватися від слідства, чинити тиск на свідків, а КПК не передбачає для інкримінованих статей іншого запобіжного заходу, пише Центр журналістських розслідувань.

Захисники Вишинського заперечували продовження арешту. За словами адвоката Ігоря Мокіна, у прокуратури немає доказів, що Вишинський може вчинити певні дії, отже відсутнє обгрунтування ризиків, а позиція тримання під вартою не доведена.

За словами адвоката Андрія Доманського, його підзахисний не заперечує, що має два паспорти, але це не є злочином. Захисники просили колегію змінити запобіжний захід на домашній арешт із носінням браслету.

Сам Вишинський заявив, що велика кількість українців має паспорти інших держав, але це не звужує коло їхніх прав.

“Чим я гірше Насірова, який на свободі з британським паспортом? Мої сусіди по СІЗО Савченко та Рубан на свободі з їхніми серйозними статтями, а я? Я у зрівнянні із ними – сирота казанська. Звинувачення щодо мене – висмоктані із пальця… Я розумію, чому рік тому опинився у СІЗО: мене залучали до перемовин із РФ, пропонували обміняти, але я тоді не погодився покинути Україну. А зараз вже нова влада, стара влада йде з Банкової, так чого мені сидіти?”, – заявив Вишинський.

Отже згідно із ч.2 ст.319 КПК суд ухвалив відсутність необхідності розпочинати розгляд спочатку, оскільки новий суддя ознайомився з матеріалами справи та вважає недоцільним нове проведення процесуальних дій.

Але через те, що новий суддя буде перебувати у відпустці до 31 травня, колегія вирішила розглянути питання про продовження запобіжного заходу, термін якого збігав 24 травня.

У складі суду відбулись зміни. Суддя Василь Бородій був призначений суддею Верховного суду України, замість нього у колегію був призначений суддя Юрій Зубець. Він заявив, що ознайомився із справою і вважає недоцільним починати розгляд справи спочатку (згідно із ст. 319 КПК). Сторони у справі теж висловились за те, щоб продовжувати розгляд, не затягуючи процес.

Після наради колегія суддів продовжила Кирилу Вишинському термін перебування під вартою до 22 липня 2019 року.

Після цього прокурор продовжив оголошувати обвинувальний акт та встиг прочитати до 63 сторінки з 79. Засідання продовжиться 30 травня.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Вишинський заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням він звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.
  • 26 березня Подільський райсуд Києва продовжив арешт Вишинського до 24 травня.
  • 4 квітня Подільський райсуд Києва розпочав розгляд по суті справи Кирила Вишинського. На його засіданні прокурори розпочали оголошувати обвинувальний акт.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine