МЗС Австрії аналізує, чи відповідає національним інтересам екстрадиція Фірташа до США

Міністерство закордонних справ Австрії вивчає питання, чи відповідає національним інтересам країни екстрадиція українського мільярдера Дмитра Фірташа до США, де його обвинувачують у корупції.

Дмитрий Фирташ Фото: picture alliance/AP Photo/R.Zak

Про це повідомляє DW з посиланням на австрійське міністерство юстиції, передає Центр журналістських розслідувань.

Як зазначається, питання видачі Фірташа США зараз перебуває на розгляді зовнішньополітичного відомства, яке сформулює Мін’юсту свою офіційну позицію. Відповідно до австрійського законодавства, міністр юстиції має ухвалювати рішення «з урахуванням інтересів та міжнародних зобов’язань Республіки Австрія». Саме з цієї точки зору питання екстрадиції має оцінити МЗС.

У міністерстві закордонних справ Австрії не відповіли на запит DW про часові рамки розгляду питання і про те, чи проводяться з цього приводу консультації з Вашингтоном.

Американські адвокати Фірташа раніше заявляли, що в разі програшу в австрійських судах вони очікують екстрадиції свого підзахисного до США вже на початку липня.

Нагадаємо:

  • ФБР США обвинувачує Фірташа у корупції при отриманні дозволу на розробку титанового родовища в Індії. За даними американських правоохоронців, олігарх і його співробітники заплатили індійським чиновникам 19 млн євро. В США Фірташу загрожує до 50 років в’язниці і конфіскація всіх активів.
  • Перший запит про видачу Фірташа був відправлений американцями до Відня 30 жовтня 2013 року. Однак через кілька днів цей запит був відкликаний. Другий аналогічний документ надійшов вже 27 лютого 2014 року, ордер на арешт Фірташа був виданий 12 березня, і в той же день олігарха затримали.
  • Потім бізнесмен вніс заставу – рекордні для Австрії 125 млн євро, і був випущений під зобов’язання не залишати Відень. Справа була розглянута тільки через рік. 30 квітня 2015 року суд відмовив у видачі олігарха Штатам.
  • 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня визнав допустимою екстрадицію Дмитра Фірташа в США і задовольнив скаргу прокуратури, що представляє інтереси Штатів.
  • 14 грудня 2017 року Верховний суд Австрії призупинив рішення про відправку Фірташа в США і направив запит про законність рішення про його екстрадицію в Люксембурзький суд з прав людини.
  • 25 червня 2019 року Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США, де його обвинувачують у корупції.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine