Суд зняв арешт з 415 об’єктів нерухомості компаній Коломойського і його партнерів

Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання ТОВ «Приватофис» та зняв арешт з 415 об'єктів нерухомості компанії олігарха Ігоря Коломойського (земельні ділянки, нежитлові, офісні приміщення в різних регіонах України), який у 2017 році був накладений ухвалою цього ж суду за клопотанням Генпрокуратури в рамках розслідування видачі Приватбанком кредитів для пов'язаних осіб на невигідних умовах, що призвело до виникнення заборгованості юросіб перед банком на 373 млн грн.

Як повідомляє Finbalance, рішення було прийнято ще 5 липня, пише Центр журналістських розслідувань.

Суд констатував, що ТОВ «Пріватофіс» не може бути застосовано захід кримінально-правового характеру за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, в тому числі, конфіскація», а «арешт був накладений без доказів співмірності вартості нерухомого майна, на яке було накладено арешт, з розміром шкоди, завданої кримінальним правопорушенням».

Згідно з судовими матеріалами, Приватбанк надав кредит для ТОВ «Пріватофіс». При цьому в заставу для фінустанови були передані частки в статутному капіталі компанії-позичальника, власниками яких є в т.ч. ТОВ «Тайлон», ТОВ «Ел Ті Груп», ТОВ «Агенція Новий світ», ТОВ «Зернопоставка-М».

Наразі Госпсуд Дніпропетровської області розглядає справу за позовом Приватбанку до згаданих компаній, а також ТОВ «Канделла», ТОВ «ОПФ», ТОВ «Елара», ТОВ «Комунальне обслуговування домів» про звернення стягнення на їх частки в статутному капіталі ТОВ «Приватофис» в рахунок погашення заборгованості ТОВ «Приватофис» на суму 689 млн грн. Крім цього, Госпсуд Дніпропетровської розглядає ще низку позовів Приватбанку до ТОВ «Приватофис» про стягнення заборгованості за кредитними договорами від 17.12.2008 на суму понад 500 млн грн.

Однак згодом розгляд цих спорів суди призупинили до винесення рішення в справах, в яких Приватбанк просить суддів визнати недійсним односторонній правочин у формі заяви ТОВ «Приватофис» про зарахування зустрічних однорідних вимог.

Нагадаємо:

  • Ігор Коломойський 19 квітня подав ще п’ять нових позовів до Господарського суду Києва до Національного банку України «Приватбанку», в яких оскаржуються п’ять кредитних договорів і його особисті поруки за ними. 
  • 18 грудня 2016 року Кабмін України прийняв рішення про перехід найбільшого в країні комерційного банку ПАТ «Приватбанк» у власність держави. 21 грудня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та міністерство фінансів України підписали договір про продаж 100% акцій ПАТ КБ «Приватбанк» та з цього моменту банк офіційно став державним.
  • Для докапіталізації «ПриватБанку» Кабмін випустив облігації внутрішньої держпозики на 117 млрд грн, при цьому папери на 25,8 млрд грн Нацбанк викупив в кінці грудня 2016 року, ще на 1,4 млрд грн – в січні 2017 року.
  • До націоналізації Коломойському належали 41,6572% акцій Приватбанку, Triantal Investments Ltd – 16,5748% акцій.

 

 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine