Міністр юстиції Австрії дозволив екстрадувати олігарха Фірташа до США

У прес-службі Міністерства юстиції Австрії повідомили, що міністр юстиції Клеменс Яблонер дав дозвіл на екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США. Доки суд не ухвалить рішення щодо цього клопотання, Фірташ залишиться у в Австрії.

Питанням екстрадиційного арешту і подальшого доправлення українця до США займається Земельний суд Відня, пише Центр журналістських розслідувань.

Адвокати олігарха подали клопотання про відновлення судового розгляду справи про екстрадицію.

Нагадаємо:

  • ФБР США обвинувачує Фірташа у корупції при отриманні дозволу на розробку титанового родовища в Індії. За даними американських правоохоронців, олігарх і його співробітники заплатили індійським чиновникам 19 млн євро. В США Фірташу загрожує до 50 років в’язниці і конфіскація всіх активів.
  • Перший запит про видачу Фірташа був відправлений американцями до Відня 30 жовтня 2013 року. Однак через кілька днів цей запит був відкликаний. Другий аналогічний документ надійшов вже 27 лютого 2014 року, ордер на арешт Фірташа був виданий 12 березня, і в той же день олігарха затримали.
  • Потім бізнесмен вніс заставу – рекордні для Австрії 125 млн євро, і був випущений під зобов’язання не залишати Відень. Справа була розглянута тільки через рік. 30 квітня 2015 року суд відмовив у видачі олігарха Штатам.
  • 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня визнав допустимою екстрадицію Дмитра Фірташа в США і задовольнив скаргу прокуратури, що представляє інтереси Штатів.
  • 14 грудня 2017 року Верховний суд Австрії призупинив рішення про відправку Фірташа в США і направив запит про законність рішення про його екстрадицію в Люксембурзький суд з прав людини.
  • 25 червня 2019 року Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США, де його обвинувачують у корупції.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine