Зеленський розповів про зустріч з Путіним, обмін «всіх на всіх» і про закінчення війни

Президент України Володимир Зеленський заявив, що президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови запропонував йому обмін полоненими в форматі «всіх на всіх».

«Президент Російської Федерації мені сказав, що бачить вирішення питання полонених «всіх на всіх». Я йому відверто сказав, що всіх на всіх я – з радістю, але є одна ситуація. Список наших всіх, тих хлопців, які знаходяться саме на тимчасово окупованих територіях, не збігається зі списком людей, які контролюють зараз наші тимчасово окуповані території», – заявив Зеленський в блозі на Ютуб-каналі «Зе! Президент».

Він зазначив, що «всіх на всіх ми обов’язково зробимо, але спочатку повернемо всіх тих, хто в Росії, в Криму, і почнемо з моряків».

«Мені здається, що це нормальний крок для відновлення діалогу і реальний сильний крок до того, щоб припинити війну», – розповів Зеленський.

Він анонсував зустріч з Путіним, яка, за його словами, має відбутися в «нормандському форматі».

Зеленський підкреслив, що «нормандський формат» не працював близько двох років. На останній зустрічі, яка відбулася 12 липня, представники лідерів країн-учасниць домовилися про нову зустріч в такому ж форматі.

Глава держави додав, що вже після зустрічі в «нормандського формату» можуть зустрітися глави держав, а не їх представники.

«Є «нормандський формат», який не працював два роки. Ось що ми вже зробили – 12 липня була перша зустріч наших представників, домовилися, що буде ще одна зустріч – вже більш істотна. І через одну зустріч постараються зустрітися чотири лідери (України Володимир Зеленський, РФ Володимир Путін, Франції Еммануель Макрон, Німеччини Ангела Меркель – ред). Я думаю, що цим ми наблизимося до дипломатичного вирішення цього питання», – сказав він.

  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова передала своїй колезі Тетяні Москалькової список з 150 українців, які утримуються в місцях несвободи в РФ і окупованому Криму, включаючи 24 військовополонених українських моряків. Омбудсмени подадуть звернення президентам України і РФ з проханням про помилування.

  • Міністерство закордонних справ РФ повідомило, що обговорює з Україною обмін 24 захоплених в нейтральних водах Чорного моря військовополонених українських моряків.
  • Як заявив заступник глави Офісу президента Вадим Пристайко, під час зустрічі радників лідерів «Нормандської четвірки» попередньо домовилися про обмін утримуваними особами в Україні та РФ 15 на 15 або 10 на 10.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine