Російський МЗС анонсував можливий обмін українських військовополонених моряків

Міністерство закордонних справ РФ повідомило, що обговорює з Україною обмін 24 захоплених в нейтральних водах Чорного моря військовополонених українських моряків.

Про це сказав заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Звичайно, обговорюється, думаємо над цим», – сказав Карасін. На питання про те, чи може в цьому напрямку бути будь-яке просування найближчим часом, заступник міністра закордонних справ РФ відповів, що «нічого не може сказати з цього приводу», пише російський Інтерфакс.

На засіданні у справі керівника незареєстрованої підрозділу російського інформагентства МІА «Россия сегодня» – РИА Новости в Україні Кирила Вишинського, обвинуваченого в державній зраді, омбудсмен РФ Тетяна Москалькова не підтвердила і не спростувала можливий обмін Вишинського і захоплених українських моряків.

«Я не володію такою інформацією. Я як омбудсмен не володію мандатом по обміну. Обмін не в тренді, люди не речі, щоб їх міняти», – заявила Москалькова.

Нагадаємо:

  • 25 травня Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі. Таким чином, суд відповідно до Конвенції ООН з морського права задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинна здійснити РФ.
  • МЗС України направило РФ ноту з вимогою назвати час і місце передачі українській стороні 24 полонених моряків і трьох кораблів ВМСУ, захоплених в нейтральних водах Чорного моря в минулому році.
  • Євросоюз вимагає від Росії виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня та повернути Україні моряків і кораблі ВМСУ, незаконно захоплених російськими військовим в Чорному морі.
  • 25 червня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що питання про долю захоплених російським військовими в районі в Керченської протоки моряків і кораблів ВМСУ знаходиться за межами юрисдикції Міжнародного трибуналу ООН з морського права.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine