Зеленський засумнівався в необхідності дотацій «Миронівському хлібопродукту» Косюка

Президент України Володимир Зеленський пропонує перевірити, чи потребує холдинг «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка в дотаціях.

Про це він заявив на засіданні Нацради з питань антикорупційної політики, пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Інтерфкс-Україна».

Зеленський нагадав, що одному з найбільших агрохолдингів України – Миронівському хлібопродукту – з держбюджету виділено майже 2,5 млрд грн дотацій. «Насправді він не потребує держпідтримки, тому що має надприбутки… і щорічно виплачує величезні дивіденди своїм акціонерам», – заявив він.

У зв’язку з цим президент звернувся до правоохоронців з проханням порівняти суми держдопомоги і дивідендів.

«Я хотів би звернутися до наших правоохоронних органів, до антикорупційних органів – а давайте перевіримо, якщо у нас є така інформація, суму цієї бюджетної допомоги і суму дивідендів, і порівняємо – може, і однакові суми отримаємо. Дуже цікава статистика», – сказав він.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман раніше заявляв, що уряд дотує тих, хто створює робочі місця.

  • Миронівський хлібопродукт (МХП) – найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. На українському ринку МХП представлений торговими марками «Наша Ряба», «Легко», «Бащинський», «ФуаГра» та інші.
  • За інформацією Мінагрополітики, найбільші суми державної допомоги для аграріїв в минулому році, а це близько 970 мільйонів гривень, отримали компанії, пов’язані з Юрієм Косюком. Це чверть від усієї торішньої агродопомоги, яка в цілому склала близько 4 мільярдів гривень.
  • Підприємство Юрія Косюка (ТОВ «Вінницька птахофабрика»), яке входить до складу агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт», 1 листопада 2018 року в Україні отримало 618 мільйонів гривень бюджетних дотацій, а всього за рік – 812 мільйонів гривень.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine