У Косюка заявили, що в кредиті ЄБРР «Миронівському хлібопродукту» не відмовляли

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) не відміняв видачу кредиту для української компанії «Миронівський хлібопродукт» мільярдера Юрія Косюка для поглинання словенського агрохолдингу Perutnina.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомили в прес-службі компанії.

«Зустріч Ради директорів ЄБРР стосовно надання кредиту МХП («Миронівський хлібопродукт», – ред.) була перенесена з технічних причин. Це досить стандартна процедура. Нову дату зборів призначили на найближчий час, попередньо – 19 червня», – повідомили Центру журналістських розслідувань в прес-службі.

У компанії наполягають, що «немає ніякого прямого взаємозв’язку між перенесенням зустрічі РД ЄБРР і торговельними відносинами між ЄС та Україною».

«Можливо, цю ситуацію намагаються використовувати депутати у своїх комунікаціях напередодні виборів до Європарламенту. Спочатку під час подання заявки на кредит від ЄБРР кошти планували використати на купівлю Perutnina, однак Раду директорів призначили на травень. МХП зі свого боку придбав компанію та закрив угоду (зробив оплату) ще у квітні 2019 року. Відповідно, на даний момент кредит ЄБРР спрямують на оптимізацію кредитного портфеля МХП і рефінансування», – повідомили в прес-службі.

Нагадаємо:

  • За даними австрійського видання Kurier, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) скасував видачу кредитів для української компанії «Миронівський хлібопродукт» мільярдера Юрія Косюка для поглинання словенського агрохолдингу Perutnina.
  • За даними видання, причиною такого кроку стало використання МХП лазівки в Угоді про асоціацію, в зв’язку з чим значно зріс експорт української курятини в ЄС.
  • МХП в лютому оголосив про закриття угоди по покупці більше 90% акцій Perutnina.
  • Миронівський хлібопродукт (МХП) – найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. На українському ринку МХП представлений торговими марками «Наша Ряба», «Легко», «Бащинський», «ФуаГра» та інші.
  • За інформацією Мінагрополітики, найбільші суми державної допомоги для аграріїв в минулому році, а це близько 970 мільйонів гривень, отримали компанії, пов’язані з Юрієм Косюком. Це чверть від усієї торішньої агродопомоги, яка в цілому склала близько 4 мільярдів гривень.
  • Підприємство Юрія Косюка (ТОВ «Вінницька птахофабрика»), яке входить до складу агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт», 1 листопада 2018 року в Україні отримало 618 мільйонів гривень бюджетних дотацій, а всього за рік – 812 мільйонів гривень.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine