Необхідно впроваджувати курси медіаграмотності в школах регіонів, куди «дістає» російська пропаганда – експерт

Новини
Валентина Потапова, керівниця Центру громадської освіти «Альменда» Фото: investigator.org.ua

У школах південних регіонів України і прикордонних з РФ областей, куди «дістає» російська пропаганда, оскільки там приймається сигнал російських телеканалів і радіостанцій, необхідно впроваджувати курси медіаграмотності, щоб діти вчилися відрізняти правду від брехні, а фейки від справжніх новин в ЗМІ.

Про це Валентина Потапова, керівниця Центру громадянської освіти «Альменда» заявила у програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська 16.07.2019).

«Херсонська область, напевно, найбільше страждає, тому що туди пробиваються усі канали, які йдуть з Криму. Ми бачимо, що в Херсонській області незрозуміло звідки беруться якісь світоглядні погляди, і ти дивуєшся – а на тій чи території живуть ці люди. З цього року в 10 класі введено в обов’язкову програму курс «Громадянська освіта». Курс розділений на п’ять великих блоків, і один з блоків – це медіаграмотність. Але цього явно недостатньо. Є дуже хороші курси з медіаграмотності, розроблені громадськими організаціями, є повністю написані програми, є повністю написані підручники», – сказала Потапова.

На її думку, необхідно провести переговори з Херсонською облдержадміністрацією, з управлінням освіти Херсона для того, щоб були надані рекомендації школам, щоб вони в варіативній частині курсу «Громадянська освіта» рекомендували вибирати саме медіаграмотність.

«В умовах гібридної війни я б виступала за політичне рішення, щоб ці курси медіаграмотності були в Херсонській області і в тих областях, куди дістає російська пропаганда», – зазначила експерт.

Вона також вважає, що, впроваджуючи курси медіаграмотності, влада повинна звернути особливу увагу на напрацювання в цій сфері авторитетного міжнародного благодійного фонду «Академія української преси».

«На цьому полі найсильніший гравець – це «Академія української преси», тому що вони займаються медіаграмотністю на моїй пам’яті 15 років. І якщо зайти до них на сайт, то там є все, починаючи від «Медіазнайки» для самих маленьких, закінчуючи дуже серйозними програмами для старшої школи. Там є абсолютно все – бери і працюй», – зазначила Потапова.

Нагадаємо:

  • Аналітики проекту «EUvsDisinfo» (EU vs Disinformation, ЄС проти дезінформації) відзначають, що після п’яти років з початку військового конфлікту між Росією і Україною використання Кремлем інформаційної зброї проти Києва не зменшилось. У повідомленнях прокремлівських ЗМІ інформація про Україну все ще подається найбільш спотвореною.