ЦВК опрацювала дві третини протоколів, «Слуга народу» отримує 249 мандатів

Центральна виборча комісія України опрацювала 65,2% електронних протоколів окружних виборчих комісій по багатомандатному виборчому округу на позачергових виборах до Верховної Ради. За попередніми результатами голосування, за партійними списками і в одномандатних виборчих округах партія президента Володимира Зеленського «Слуга народу» отримує 249 з 424 місць у парламенті і матиме абсолютну більшість, не потребуючи створення коаліції з іншими партіями для формування керівництва ВРУ і уряду.

Фото: bykvu.com

Відповідні дані оприлюднені на сайті ЦВК, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За підрахунками голосів виборців по партійних списках, «Слуга народу» набрала 42,57%. За нею йдуть партія «Опозиційна платформа – За життя» – 13,03%; «Європейська солідарність» – 8,48%; ВО «Батьківщина» – 8,01% і партія «Голос» – 6,26%.

Відповідно до розподілу голосів за списками, попередньо «Слуга народу» отримує 122 мандати, «Опозиційна платформа – За життя» – 38; «Європейська солідарність» – 24, ВО «Батьківщина» – 23, партія «Голос» – 18.

Також за результатами голосування у 199 одномандатних виборчих округах кандидати від «Слуги народу» перемагають в 127 округах, «Опозиційної платформи – За життя» – 7; «Європейської солідарності» – 2, ВО «Батьківщина» – 3, партії «Голос» – 2.

Крім того кандидати від партій, які не пройшли у багатомандатному виборчому окрузі за списками, отримують 8 мандатів, ще 49 мандатів отримують самовисуванці.

Таким чином, загалом «Слуга народу» отримує 249 місць у парламенті, тобто абсолютну більшість, і може сама сформувати керівництво Верховної Ради, а також Кабінет міністрів України.

Нагадаємо:

  • 21 липня 2019 року в Україні пройшли позачергові вибори до Верховної Ради України IX скликання. Українці в багатомандатному виборчому окрузі мали можливість проголосувати за одну з 22 партій, які брали участь у виборах. Також виборці могли проголосувати за одного з кандидатів на 199 одномандатних виборчих (мажоритарних) округах, де за місце в парламенті боролись 3220 кандидати: 1404 представляли 58 політичних партій і блоків, ще 1680 – самовисуванці.
  • У день голосування на позачергових виборах до Верховної Ради спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА не виявили системних порушень виборчого законодавства чи конфліктів, які б дестабілізували хід голосування чи мають суттєвий вплив на результати волевиявлення громадян.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine