«Європейська солідарність» не задекларувала реальні витрати на політичну агітацію в соцмережах

Партія «Європейська солідарність» є лідером з використання політичної реклами в соцмережах, вважає Вікторія Сюмар, народна депутатка і відповідальна за медійний супровід партії. Водночас, партія задекларувала лише 7,8 тис грн видатків на агітацію в мережі інтернет у проміжному фінансовому звіті. 

Вікторія Сюмар, народна депутатка України Фото: investigator.org.ua

Про це йдеться у сюжеті Центру журналістських розслідувань «Facebook як сіра зона політичної реклами».

Політична реклама у соцмережах виявилася значно дешевшою для партії, ніж телевізійна, каже Сюмар:

«Ми робили дуже серйозний акцент на соцмережі, і хочу вам сказати, що ми випередили втричі і «Голос», і «Слугу народу» по присутності в соцмережах. Це набагато дешевше, ніж в телевізорі. В телевізорі, на жаль, ми там сьомі-восьмі. Тобто, ми не витратили кошти на телевізор, ми зекономили, але ми пішли в соцмережі», – вважає медіаполіттехнологиня.

За її словами, ця тактика себе виправдовує.  

«Це була свідома стратегія, оскільки ми розуміли, що сучасні вибори будуть робитися в соцмережах. Ми бачили соціологію, яка показувала, що навіть у невеличких містах і селах десь під 60% людей просто бачать новини спочатку в своїх соцмережах, і вже потім дивляться телевізор», – каже Сюмар.

Вона стверджує, що видатки «Європейської солідарності» на рекламу у соцмережах зазначені у звітах партії. 

За даними проміжного звіту про надходження та використання коштів на виборчого фонду партії «Європейська солідарність», за період з 25 червня по 10 липня 2019 року на розміщення агітації у мережі інтернет партія витратила лише 7,8 тисяч гривень. 

Водночас, за даними Бібліотеки реклами Facebook, загальні витрати сторінок «Європейська солідарність» та «Петро Порошенко» у соцмережі Facebook з 1 червня по 20 липня становлять близько 250 тисяч доларів. 

Нагадаємо: 

  • 21 липня 2019 року в Україні проходили позачергові вибори до Верховної Ради України IX скликання. Українці в багатомандатному виборчому окрузі мали можливість проголосувати за одну з 22 партій, які брали участь у виборах. Також виборці могли проголосувати за одного з кандидатів на 199 одномандатних виборчих (мажоритарних) округах, де за місце в парламенті боролись 3220 кандидати: 1404 представляли 58 політичних партій і блоків, ще 1680 – самовисуванці.
  • За результатами позачергових виборів до Верховної Ради проходить п’ять партій.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine