Кабмін пропонує РНБО за роботу з Кримом застосувати санкції до юросіб з РФ, Китаю, Туреччини, Боснії і Герцеговини

Кабмін України запропонує РНБО застосувати санкції до підприємств з окупованого Криму і РФ,  залучених до будівництва магістрального газопроводу «Краснодарський Край - Крим» і незаконного видобутку вуглеводнів на захоплених українських родовищах, а також підприємств із Китаю, Туреччини, Боснії і Герцеговини, які постачають матеріали і обладнання підсанкційному кримському підприємству АТ «Завод Фіолент».

Відповідне рішення було схвалено на засіданні уряду за ініціативи міністерства з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ), повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Чергові санкції стосуються низки юридичних осіб, залучених до процесу будівництва магістрального газопроводу «Краснодарський Край – Крим», незаконного видобутку вуглеводнів на захоплених українських родовищах, в тому числі, родовищах, що знаходяться в межах материкового шельфу України. Таким чином, до санкційного списку потрапили 18 юридичних осіб, зареєстрованих на території Російської Федерації, та ще 6 – зареєстрованих на території тимчасово окупованого Криму», – зазначили в МінТОТ.

Також пропонується застосувати санкції до підприємств, що постачають матеріали, обладнання та послуги «АТ «Завод Фіолент», заводу оборонно-промислового комплексу України, захопленого РФ та внесеного до санкційних списків США і України.  Серед них підприємства, зареєстровані у РФ, Китайської Народної Республіки, Республіки Туреччина та Боснії і Герцеговини.

«Такі дії з боку зазначених юридичних осіб сприяють легітимації незаконної окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя Російською Федерацією, а також створюють реальні та потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України», – йдеться у повідомленні.

Як наголосили у міністерстві, запровадження санкцій до усіх причетних підприємств, задіяних до процесу будівництва магістрального газопроводу «Краснодарський Край – Крим» та незаконного видобутку вуглеводнів на захоплених українських родовищах створить підгрунття для подальших дій з метою обмеження або припинення їх економічних відносин з країнами Європейського Союзу та Сполученими Штатами Америки.

За інформацією МінТОТ, в подальшому відповідні розпорядження буде винесено на розгляд Ради національної безпеки та оборони України.

Нагадаємо:

  • 19 березня 2019 року президент України увів в дію рішення РНБО про розширення санкційних списків фізичних і юридичних осіб РФ, які причетні до будівництва Керченського мосту, нападу на кораблі ВМСУ біля Керченської протоки, організовували псевдовибори на окупованих територіях Донбасу та Криму, незаконно використовують музейне зібрання України. До списку також додані керівники Ради Федерації та депутати Держдуми РФ.
  • Переліки фізичних та юридичних поповнились громадянами Росії, санкції США до яких були застосовані ще 2014 року. Серед них – 25 державних діячів та бізнесменів, відсутність яких в списку РНБО були виявлені Центром журналістських розслідувань при співставленні зі списком США.
  • Також до оновленого українського списку санкцій включено російські компанії-перевізники, що брали участь у перевезенні російських військ та техніки до Криму під час анексії, компанії, які будували Керченський міст та газопровід Краснодарський край – Крим, а також компанії російських олігархів – Олега Дерипаски, Олексія Мордашова та Геннадія Тимченка.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine