Синод ПЦУ закликав посилити міжнародні санкції проти РФ за розграбування храму в Криму

Синод Православної церкви України (ПЦУ) закликав посилити міжнародні санкції проти Росії і конкретних посадових осіб відповідальних за розграбування собору святих Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі та причетних до порушення права на свободу совісті та віросповідання у окупованому Криму.

Фото: pomisna.info

Відповідне рішення ухвалив на своєму засіданні Священний Синод ПЦУ, передає Центр журналістських розслідувань.

«Висловити рішучий протест та глибоке обурення триваючим насильством російської окупаційної влади проти Православної Церкви України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, що протягом останнього часу виявилося у цілеспрямованому пошкодженні й розграбуванні будівлі та майна кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги та Управління Кримської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) у м. Сімферополі, у створенні перешкод для доступу духовенства і вірних до храму та єпархіального управління», – заявили члени Священного Синоду.

Крім того, керівництво Православної Церкви України вимагають від РФ припинити свідоме порушення в окупованій АР Крим та Севастополі одного з основоположних прав людини – права на свободу совісті та віросповідання.

«Закликати українську та міжнародну спільноту вимагати від Росії припинити порушення прав української православної громади Криму, а винних – притягати до відповідальності, включно з посиленням міжнародних санкцій проти Російської Федерації та проти конкретних посадових осіб «суду», «судовиконавців», «міністерства майна» та інших, безпосередньо причетних до порушення права на свободу совісті та віросповідання у окупованій Автономній Республіці Крим», – вирішив Священний Синод ПЦУ.

Нагадаємо:

  • 28 червня «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше Української православної церкви Київського патріархату – ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 24 липня архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент після повернення до Сімферополя виявив, що з храму  вкрали всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
  • Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній закликав українську та міжнародну спільноту вимагати від Росії припинити порушення прав української православної громади окупованого Криму в зв’язку з розграбуванням єдиного в Сімферополі храму ПЦУ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine