Суд у Москві оштрафував кримських татар, затриманих у Верховного суду РФ

В Таганському районному суді Москви 29 липня пройшли засідання з розгляду адміністративних справ щодо 17 з 46 кримських татар, затриманих 11 липня біля Верховного суду РФ, який розглядав апеляційну скаргу на вирок фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на об’єднання «Кримська солідарність».

«Таїров Рустем, Алієв Едем, Ахаев Марлен, Бейтуллаев Ремзі, Камилов Рефат, Хоща Осман, Абдуллаєв Едем, Гавриков Олександр, Усеінов Казім, Абдуразаков Осман, Ібрагімов Наріман, Аппазов Зенур, Сайфуллин Иззет, Джемілєв Марлен, Ізмайлов Елеонор, Джеляль Рустем, Рустемов Емін визнані винними в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 20.2 ч.5 КОАП РФ. Призначити адміністративне покарання у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 20 000 рублів», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

  • 10 липня у Москві на Красній площі поліцейські затримали сім учасників пікету, які протестували проти переслідування кримських татар за релігійною і національною ознакою в окупованому Криму. Більшість учасників акції – родичі затриманих і засуджених кримських татар. Акція була приурочена до розгляду апеляційної скарги на вирок фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», яке відбудеться 11 липня у Верховному суді РФ.
  • 11 липня у Москві біля Верховного суду РФ поліція затримала 46 активістів, які прийшли підтримати чотирьох кримських татар, громадян України Енвера Мамутова, Ремзі Меметова, Зеврі Абсеітова і Рустема Абільтарова, незаконно засуджених російським судом до тривалих термінів ув’язнення у «справі Хізб ут-Тахрір».
  • пізно ввечері 11 липня з відділень ВС відпустили всіх 46 кримських татар, які були затримані вранці біля Верховного суду РФ. На них склали адміністративні протоколи.
  • В Криму викликають на «бесіду» до відділень російської поліції кримських татар, яких 10-11 липня затримували в Москві за проведення пікетів і щодо яких порушено адміністративні провадження.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine