ГПУ підготувала підозру слідчому СК РФ за незаконне ув’язнення українця Карпюка

Генеральна прокуратура України склала повідомлення про підозру громадянину Росії за незаконне притягнення до кримінальної відповідальності українця Миколу Карпюка, якого утримують в російській колонії Т-2 «Владимирский централ» (Володимирська область).

Про це повідомила пресслужба ГПУ, пише Центр журналістських розслідувань.

Генпрокуратура встановила, що старший слідчий в особливо важливих справах одного з відділів Слідчого комітету РФ незаконно притягнув до кримінальної відповідальності Карпюка за нібито участь у війні проти РФ під час Першої чеченської війни. При цьому в матеріалах відповідної справи не було достатньо доказів для засудження українця. За даними ГПУ, слідчий знав, що Карпюк не має відношення до злочинів, у яких його звинуватили, і штучно створивши докази його провини.

«На цей час готується запит про міжнародну правову допомогу до компетентних органів Російської Федерації щодо повідомлення вказаній особі про підозру та проведення із ним ряду процесуальних дій», – додали в ГПУ.

Досудове розслідування у вказаному провадженні триває, правоохоронці встановлюють інших осіб, які причетні до незаконного притягнення Карпюка до кримінальної відповідальності.

  • 26 травня 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно.
  • За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 – початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.
  • Обидва заперечили всі обвинувачення, Клих заявив, що взагалі ніколи не був у Чечні. Політв’язні заявляли про тортури з боку російських силовиків.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine