У ЦВК визначилися з датою оприлюднення результатів виборів до Верховної Ради

Центральна виборча комісія очікує, що остаточні результати позачергових виборів у Верховну Раду України підведуть до 5 серпня, заявила глава ЦВК Тетяна Сліпачук. Підсумки голосування можна буде підвести тільки після рішення судів за скаргами.

«Ми очікуємо, що результати розгляду апеляційних скарг завершаться протягом наступних двох-трьох днів, що дасть можливість комісії підвести підсумки голосування, оскільки, як відомо, цей термін, встановлений законодавством… закінчується п’ятого серпня. Саме до п’ятого серпня ЦВК має підвести підсумки голосування і вийти на остаточні протоколи», – заявила Сліпачук під час брифінгу, пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

За її словами, суди оперативно розглядають відповідні скарги. Сліпачук висловила сподівання, що ЦВК підіб’є остаточні підсумки позачергових парламентських виборів раніше 5 серпня.

Вона додала, що ЦВК робить все можливе, щоб уникнути зайвих затримок при підведенні підсумків виборів, з іншого боку – щоб не було ніяких сумнівів у встановлених результати.

Центральна виборча комісія повинна оголосити результати голосування протягом 15 днів з дня волевиявлення, тобто не пізніше 5 серпня. До 10 серпня підсумки виборів оголосять офіційно.

Нагадаємо:

  • 21 липня 2019 року в Україні пройшли позачергові вибори до Верховної Ради України IX скликання. Українці в багатомандатному виборчому окрузі мали можливість проголосувати за одну з 22 партій, які брали участь у виборах. Також виборці могли проголосувати за одного з кандидатів на 199 одномандатних виборчих (мажоритарних) округах, де за місце в парламенті боролись 3220 кандидати: 1404 представляли 58 політичних партій і блоків, ще 1680 – самовисуванці.
  • У день голосування на позачергових виборах до Верховної Ради спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА не виявили системних порушень виборчого законодавства чи конфліктів, які б дестабілізували хід голосування чи мають суттєвий вплив на результати волевиявлення громадян.
  • Центральна виборча комісія України опрацювала всі електронні протоколи окружних виборчих комісій на позачергових виборах до Верховної Ради. За ними за партійними списками і в одномандатних виборчих округах партія «Слуга народу» отримує 254 з 424 місць у парламенті, тобто абсолютну більшість, і тому не має потреби утворювати коаліцію з іншими партіями, аби сформувати уряд України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine